Bizon Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Bizon Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bizon Nedir, Bizon Ne Anlama Gelir, Bizon Ne Demektir, Bizon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bizon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bizon Anlamı

Boynuzlugiller familyasından, gevişgetiren memeli hayvan (Bison). Bizon, hörgüçlü, geniş kısa kafalı, kıvrık boynuzlu, tümsek alınlı bir yaban öküzü cinsidir. Biri Avrupa, diğeri Amerika kökenli iki türü vardır.

Avrupa bizonunun (Bison bonasus) omuz başında yüksekliği 2.30 m.yi bulur, ortalama ağırlığı ise 1 tondur. 16. yüzyılda Almanya’da bol bol avlanan bu türün soyu günümüzde tükenmiş durumdadır.

Tarih öncesi dönemlerde, mağara duvarlarında görülen bu hayvana, günümüzde ancak hayvanat bahçelerinde rastlanmaktadır.

Amerika bizonu (Bison americanus) daha koyu kıllı ve daha iri bir hayvandır. 19. yüzyılın başında sayıları milyonları bulan Amerikan bizonları insanlar tarafından kıyıma uğratılmış, yakın zamanlarda korumaya alınarak soyu tükenmekten kurtarılmıştır.

Konu ile ilgili aramalar: Bizon Nedir Bizon ödev ara Bizon kelime anlamı Bizon sözlükte ara Bizon ansiklopedi bilgi bankası ara Bizon ne demek Bizon neye denir

Bizon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver