Bizmut Nedir Nerede Çıkarılır Ve Nerelerde Hangi Alanlarda Kullanılır Hakkında Bilgi

Bizmut Nedir Nerede Çıkarılır Ve Nerelerde Hangi Alanlarda Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bizmut Nedir, Bizmut Ne Anlama Gelir, Bizmut Ne Demektir, Bizmut Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bizmut ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bizmut Anlamı

Bizmut Nedir Nerede Çıkarılır ve Nerelerde Hangi Alanlarda Kullanılır
Periyodik cetvelin 5A grubunda yer alan, gri renkli metal element. Doğada serbest ya da sülfür ve oksitleri biçiminde bulunur. Filizlerinin kavrulup indirgenmesiyle, ayrıca bakır ve kurşun cevherlerinin saflaştırılmasında yan ürün olarak elde edilir.

Bizmutun Wood metali (%50 Bi, %25 Pb, %12,5 Sn, %12,5 Cd) ve Rosemetal (%50 Bi, %25 Pb, %25 Sn) adlı düşük ergime noktalı alaşımları otomatik yangın söndürücülerde, kalaylı alaşımları da elektrik sigortalarında ve model kalıp yapımında kullanılır.

Bizmut (3) oksit, cam ve seramik yapımında, çeşitli bizmut tuzları da eczacılıkta kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Bizmut Nedir Bizmut ödev ara Bizmut kelime anlamı Bizmut sözlükte ara Bizmut ansiklopedi bilgi bankası ara Bizmut ne demek Bizmut neye denir

Bizmut ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver