Biyopsi Nedir Hakkında Bilgi

Biyopsi Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Biyopsi Nedir, Biyopsi Ne Anlama Gelir, Biyopsi Ne Demektir, Biyopsi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Biyopsi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Biyopsi Anlamı

Hastalıkların teşhisi amacıyla, mikroskopta incelenmek için canlı dokulardan parça alınması. Önceleri urlu (kanserli) hastalıklarda, hastalığın var olup olmadığı ya da ne durumda bulunduğunu anlamak için yapılan biyopside dokuların yapısal ve kimyasal durumu incelenmekteydi. Elektronik mikroskobun tıpta uygulanmaya konulmasıyla biyopsinin değeri daha da arttı.

Günümüzde kanserle ilgisi olmayan hastalıkların teşhisinde de biyopsi yapılmaktadır. Tedavi sonuçlarının öğrenilmesi için, tedavinin uygulanmasından bir süre sonra yeniden biyopsi yapılabilir.

Bugün gelişmiş cerrahî tekniklerle deriden dölyoluna, lenf bezlerinden böbreklere kadar vücudun her tarafına biyopsi yapılabilmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Biyopsi Nedir Biyopsi ödev ara Biyopsi kelime anlamı Biyopsi sözlükte ara Biyopsi ansiklopedi bilgi bankası ara Biyopsi ne demek Biyopsi neye denir

Biyopsi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver