Biyomedikal Mühendisi ne iş yapar, nasıl olunur, ne kadar maaş alır 2013-2014

Etiketler: Biyomedikal Mühendisi, Biyomedikal Mühendisi hakkında, Biyomedikal Mühendisi ile ilgili bilgi, Biyomedikal Mühendisi mesleği, Biyomedikal Mühendisi nasıl olunur, Biyomedikal Mühendisi olmak için, Biyomedikal Mühendisi olmak için hangi okulu okumalı, Biyomedikal Mühendisi özellikleri, Biyomedikal Mühendisi ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,

 

Biyomedikal Mühendisi Görevleri
Tıp ve biyolojik bilimlerde kullanılan elektronik alet ve sistemleri tasarlar, Sistemlerin bağlantılarını yapar, Sistemleri çalıştırır, Sistem ve cihazlarla ilgili araştırma- geliştirme faaliyetlerine katılır, Üretim aşamalarında kalite kontrol yapar.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Biyomedikal Mühendisi Kullanılan Malzemeler
Bilgisayar, Ölçü aletleri (Avometre, ampermetre, voltmetre, osiloskop), EKG simlatörü, gaz analiz gibi özel test cihazları, Röntgen cihazları.

 

Biyomedikal Mühendisi Özellikler
Biyomedikal mühendisi olmak isteyenlerin, şekil ilişkilerini görebilme yeteneğine sahip, Fen alanına ilgi duyan, Tasarım gücü kuvvetli, yaratıcı, ayrıntıları görebilen, dikkatli ve sorumluluk sahibi kimseler olmaları gerekmektedir.

 

Biyomedikal Mühendisi Okulu
Meslek eğitimi, üniversitelerin Biyomedikal Mühendisliği bölümünde
verilmektedir.

 

Biyomedikal Mühendisi Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 4 yıldır. Eğitim süresince genel kültür derslerinin yanı sıra elektronikle ilgili; analoğ, dijital, mikro işlem,Bilgisayarla ilgili; bilgisayar yazılımı, programlama, program kontrol, data analiz, görüntü algılama,Tıpla ilgili; biyoloji, fizyoloji,psikoloji, insan anatomisi, biyokimya, biyo malzeme gibi meslek dersleri okutulmaktadır.

 

Biyomedikal Mühendisi Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara “Lisans Diploması ve Biyomedikal Mühendisi” unvanı verilmektedir.

 

Biyomedikal Mühendisi Çalışma Alanları
Biyomedikal Mühendisliği, elektronik mühendisliğinin bir dalıdır. Sağlık hizmetlerinin yaygınlaşmasına paralel olarak bu alan başlı başına bir uzmanlık alanı haline gelmiştir. Biyomedikal Mühendisleri;Medikal alet ve cihazlarının üretiminin yapıldığı işyerlerinde,Resmi ve özel sağlık kuruluşlarında, dispanserlerde ve laboratuarlarda çalışabilirler.

 

Biyomedikal Mühendisi Meslekte İlerleme
Kamu ve özel sektör kuruluşlarında yönetici kademelerine yükselebilirler.Üniversitelerde Öğretim elemanı olarak görev alanlar akademik kariyer yapabilirler.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver