Bitkisel Yöntemlerle Tırnak Kırılmasını Önleme, Doğal Yöntemlerle Tırnak Kırılmasına Çözüm, Tırnak Kırılması Nasıl Önlenir

tırnak kırılmasına bitkisel çözüm, tırnak kırılmasına bitkisel çözümler, tırnak kırılmasına doğal çözümler, tırnak kırılmasına doğal tedavi

Tırnak kırılmasına doğal çözüm

Dış etkenlere maruz kalma, vücutta kalsiyum, çinko, biotin, selenyum ve D vitamini eksikliği olması, kuru ve nemli hava şartları, ev temizlik ürünleri, kimyasal maddeler gibi mütenevvi sebeplerin husule getirdiği tırnak kırılmasına karşı doğal çözüm önerilerimizi sizlerle paylaşmak istedik. Tırnakların güçsüzleşmesine ve akabinde kırılmasına sebep olan bu faktörlere rağmen tırnaklarınızın inatla güçlü olmasını istiyoruz Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın önerilerini dikkate almalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Tırnak kırılmasına bitkisel çözüm

Tırnak kırılmasına karşı en etkili çözüm yöntemi tırnakları güçlendirme özelliğine sahip olan biotin vitamini tüketmektir. Birkaç ay biotin vitamin takviyesi alırsanız eğer yoğun bir şekilde tırnaklarınızın güçlendiğine şahit olabilirsiniz. Eğer ki vitamin takviyesi kullanmak istemiyor, onun yerinde doğal ürünlerle tırnak kırılmasının önüne geçmek istiyorsanız da marul, havuç, pazı ve domates gibi sebzeleri tüketmeye ağırlık verin. Marul, havuç, pazı ve domates gibi sebzeler tırnak kırılmasına karşı en etkili doğal çözümlerdir.

Tırnak kırılmasına bitkisel çözüm olabilecek diğer öneriler ise, bir dilim limonun suyunu sıkıp tırnaklara limon suyu ile masaj uygulamaktır. Limon suyu ile tırnaklara masaj yapmak kadar etkili bir diğer çözüm önerisi ise badem yağı masajıdır. Ayrıca Suna Dumankaya, bir kase yoğurda bir kaşık kabak çekirdeği ekleyip tüketmenin de tırnak kırılmasına iyi geleceğini söylüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver