Bitkisel Yöntemlerle Saç Dökülmesini Önleme, Doğal Yöntemlerle Saç Dökülmesini Önleme, Saç Dökülmesi

saç dökülmesi nasıl önlenir, saç dökülmesine bitkisel çözüm, saç dökülmesine bitkisel çözüm yolları, saç dökülmesine doğal çözüm

Saç dökülmesini önleyen bitkiler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, saç dökülmesini engelleyen bitkilerden ve bu bitkilerin nasıl doğru ve müessir bir şekilde kullanılması gerektiğinden bahsediyor. Saç dökülmesi sorununu sık sık yaşıyorsanız ve bu sorundan bir an evvel kurtulup sağlıklı saçlarınızı yeniden kazanmak istiyorsanız , Uzman Dr. Emine Özge Ayabakan’ın önerilerine kulak verin.

 

Saç dökülmesi sorununun neden kaynaklandığını anlamak için çok iyi bir araştırma yapılması gereklidir. Çünkü bu soruna yol açan birden fazla sebep bulunmakta ve saçların dökülmesini önlemek içinde bu sebeplerin tedavi edilmesi gerekir. Dengesiz beslenmeden tutunda hormonal bozukluklara, tiroit bezlerinin dengesiz çalışmasından kansızlığa kadar birden fazla faktör saç dökülmesinde büyük rol oynar.

Düzenli olarak bitki çayı içmek saçların dökülmesini önler. Saç dökülmesine karşı içeceğiniz bitki çayları; ıhlamur, ada çayı, atkuyruğu, papatya, ısırgan otu bitki çaylarıdır. Bu otların bitki çaylarını hazırlayarak saç dökülmesini ortadan kaldırabilirsiniz.

Ayrıca;

Saçları boyatmak ya da fön gibi sıcak işlemler uygulatmak saçların kopup kırılmasına yol açar; ancak saçları dökmez. Bu tür işlemler sadece saç telleri için zararlıdır. Bu nedenle de sık sık uygulatmamakta yarar var. Saçlarınızı boyatacak iseniz saç teline zarar verme ihtimali az olan doğal ürünleri tercih edin.

Saçların dökülmesine yol açan en önemli neden, beslenmenin düzenli olmaması ve dengesiz uygulanan diyet programlarıdır. Saç dökülmesini ciddiye alınması ve saçlara sağlığını geri kazandırmak için özen gösterilmelidir. Dengesiz diyetleri uygulamak yerine düzenli bir spor uygulayabilirsiniz. Spor yapmak saçların büyümesine ve gelişmesine çok büyük fayda sağlar.

Dermatologlar tarafından kanıtlanmış olan saç dipleri ilaçlarının, saç dökülmelerine karşı etkileri büyüktür. Saç derisine masaj ile uygulanan losyonlar saçların gelişmesini sağlar. Şampuanlarında saç dökülmelerine karşı etkili sınırlı olduğu bilinmektedir.

Saç dökülmelerinin önüne geçmeyi sağlayan bir diğer yöntemde, PRP’dir. Saçlara büyük avantaj sağlayan PRP yönteminin etkileri de kanıtlanmıştır. PRP yöntemi kelliğe yol açan saç dökülmelerinin de azalmasını sağlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver