Bitkisel Yöntemlerle Güneş Lekeleri Tedavisi, Güneş Lekeleri İçin Bitkisel Maske, Güneş Lekeleri Nasıl Geçer

güneş lekelerine bitkisel çözümler, güneş lekelerine bitkisel kesin çözüm, güneş lekelerine doğal çözüm, güneş lekelerine kesin çözüm

Güneş lekelerine bitkisel çözümler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Uzmanlar sürekli, yaz-kış güneş kremi sürmeden dışarıya adım atmayın diye önerilerde bulunurlar; ancak bazılarımız bu önerileri hiç dikkate almamakta, daha sonra cilt lekeleri sorunum var diye dert yanmaktayız. Güneş lekeleri ile baş etmenin önemli kurallarından biri yaz aylarında yüksek faktörlü olmak üzere güneşli havalarda dışarıya her adım attığımızda güneş kremini sürmektir. Güneş lekeleri ile başınız derde girsin istemiyorsanız bu önerileri dikkate almalısınız. Şimdi gelelim güneş lekelerine nasıl çözüm bulacağımıza.

 

Güneş lekelerinden kurtulmak için bitkisel yöntemleri tercih ediyorsanız sizlere bu konuda seve seve yardımcı olacağız. Ancak şunu baştan söyleyelim ki bitkisel yöntemler sorununuzu tamamen ortadan kaldırmayacak sadece azalmasını ve göze batmasını önleyecektir. Güneş lekelerinden tamamen kurtulmak istiyorsanız kimyasal peeling, lazer ya da mikrodermabrazyon yöntemlerini tercih etmelisiniz.

 

Güneş lekelerine doğal çözüm

 

 

  • Papayayı dilimleyin ve güneş lekeleri olan bölgeye sürün. Bu işlemi günlük olarak yapın.
  • Hintyağını göz çevresi hariç (özellikle gözaltı) yüzünüzün her bölgesine sürün. Bu işlemi de sabah-akşama olmak üzere günde iki kere bir ay kadar tekrarlayın.
  • Soğan suyu ve sirkede güneş lekelerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Yarım soğanı rendeleyin. İçine 4-5 çay kaşığı sirke ekleyin ve lekelerin üzerine sürün. Bu yöntemi de her gün uygulayın.
  • Aloe vera suyunu lekelerin olduğu bölgeye sürün. Yaklaşık 45 dakika bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bu yöntemi de her gün olmak şartı ile 1-2 ay uygulayın.
  •  

    Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver