Bitkisel Yollarla İt Dirseği Tedavisi, Bitkisel Yöntemlerle İt Dirseği Tedavisi, Doğal Yollarda İt Dirseği Tedavisi

it dirseği nasıl geçer, it dirseği nasıl tedavi edilir, it dirseğine bitkisel çözüm yolları, it dirseğine bitkisel çözümler

İt dirseğine bitkisel çözüm

Oldukça önemli bir göz kapağı sorunu olan it dirseği (halk arasında arpacık olarak da bilinir), tedavisi için uzman bir hekime başvurmak en doğru yöntem olduğu gibi, hastanın it dirseğinden dolayı gözüne uygulanan baskının ortadan kaldırılması için şifalı bitki çayları ile gözüne tampon uygulaması da işe yarar bir metottur. İt dirseği göz kapağında bulunan yağ bezelerinin iltihaplanması sonucu husule gelmekte olduğundan, hasta kesinlikle göz kapağı üzerinde oluşan bu şişliği patlatmamalı ve zedelememelidir. İt dirseğinin sebep olduğu şikayetleri ortadan kaldırmak için başvuracağınız bitkisel yöntemler ise şunlardır:

Sponsorlu Bağlantılar

İt dirseğinin bitkisel tedavisi

İt dirseğinin çıktığı göze sıcak tapon uygulanmalıdır. Ilık suya batırılmış pamuk söz konusu bölgede yavaşça gezdirilirse, it dirseğinin göze uyguladığı baskı hafifler. Ilık su ile tampon yapılabileceği gibi, yaban mersini, gül suyu, çay ve papatya çayına batırılmış pamuk ya da temiz bir havlu ile de göze tapın uygulanabilir. Bu yöntemler kan dolaşımını hızlandıracağı için it dirseğine iyi gelecektir.

İt dirseği göz kapağı üzerinde çıkabildiği gibi, kirpik diplerinde de husule gelebilir. Kirpik dibinde çıkan it dirseğinin bitkisel tedavisi için, sarımsak veya közlenmiş soğan it dirseği üzerine sürülebilir. Soğan veya sarımsak it dirseğine sürülerken kesinlikle göze sürülmemesine dikkat edilmelidir. Aksi durumda göz için sakıncalı olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver