Bitkisel Sivilce İlacı, Bitkisel Sivilce Kremleri, Bitkisel Sivilce Kürü

bitkisel sivilce maskeleri, bitkisel sivilce tedavisi, evde sivilce maskesi, evde sivilce maskesi nasıl yapılır

Evde sivilce tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sivilce sorununa evde çözüm bulmak istiyorsanız, evinizdeki malzemelerden yola çıkarak yapacağınız bitkisel içerikli, doğal ve son derece sağlıklı sivilce maskeleri hazırlayabilir yada sivilce kremleri elde edebilirsiniz. Bitkisel sivilce maskelerini veya sivilce kremlerini hazırlamak zahmetsiz olduğu kadar, etkilide. Sivilcelerinizden kısa bir sürede kurtulmanızı sağlayacak, size eski güzelliğini geri kazandıracak olan bitkisel yöntemler ise hemen aşağıda.

 

Yüz güzelliğinin en büyük düşmanlarından olan sivilceler, basit yöntemlerle ortadan kaldırabilir. Sivilcelere doğal çözümler arayanların bu arayışlarına son vermek için hazırlamış olduğumuz bu makalede, ihtiyacınız olan bitkisel içerikli maske ve kremler yer alıyor. Size en uygun olanını seçerek hemen uygulamaya başlayabilirsiniz.

 

Temizliğe dikkat!

 

Sivilce tedavisi için öncelikle yüz temizliğine dikkat etmek gerekir. Ayrıca uygulayacağınız bakım kremi ve maske öncesi cilt gözeneklerini açma işlemini uygulayın. Bunun için bir tencereye su koyun ve kaynatın. Ardından başınızı havlu ile örterek tencereye doğru eğilin ve yaklaşık 10 dakika bu şekilde bekleyin. Bu işlem cilt gözeneklerinin açılmasına ve cildin daha iyi temizlenmesine yardımcı olacaktır. Cildinize hiçbir bakım uygulamasanız bile, bu işlemi düzenli olarak yapsanız da yeter.

 

Bitkisel sivilce tedavisi

 

  • Bir yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı tarçını karıştırarak krem haline getirin. Ardından sivilcelerinizin üstüne sürün ve kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın.
  • Kış meyvelerinden olan portakal da, sivilce tedavisi için kullanılabilir. Portakalların kabuğunu soyun ve rendeleyin. Havanda iyice ezerek krem kıvamına gelmesini sağlayın. Ardından sivilcelere sürün ve kuruyunca yıkayın.
  • Bir diş sarımsağı ikiye bölüp iç kısmının sivilce üstüne konması da, sivilceler doğal çözüm yöntemidir.
  • Limon suyu ve gül suyunu eşit miktarda bir kap içinde karıştırın. Sivilcelerinize pamuk yardımı ile sürün. 30 dakika sonra ılık su ile yıkayın.
  • Gözeneklerin temizlenmesi ve küçülmesi sivilce oluşumunu önler. Bunun için olgun bir domatesi püre haline getirerek sivilceli alana sürün. Yaklaşık bir saat sonra ılık su ile yıkayın.
  • Bir adet salatalık rendelenir. Rendelenen salatalığın suyu sıkılır. Sivilceli bölgeye sürülür.
  • Sponsorlu Bağlantılar

    Cevap Ver