Bitkisel Saç Bakım Önerileri, Saç Bakım Önerileri, Saç Sorunları

yağlı saçlar, yağlı saçlara bakım, yağlı saçlara bakım önerileri, yağlı saçlara ne iyi gelir

Yağlı Ve Yıpranmış Saçlar Ve Bakımı

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Bir çok kişinin saçları yağlı ve sağlıksızdır. Saçlarınızı yıkadıktan sadece bir kaç saat sonra saçlarınız söner ve tekrar yağlanır ve hiç yıkanmamış gibi bakımsız bir görüntüye sahip olur. Aslında yağ saçlarımızın sağlığı için mecburen gerekli bir faktördür, lakin hemen hemen her konuda olduğu gibi burada da doğru miktar önemlidir.Bu yazımızda yağlı saçlara ve yağlı saçların tedavisine deyiniyoruz…

 

Saçların yağ ile beslenmeleri foliküllerde bulunan yağ bezleri ile sağlanır. Her saç teli bu yağ bezlerinden yağ alır. Yağ doğru miktarda salgılanıyorsa bu saclarınız için oldukça faydalıdır. Çünkü bu yağ sayesinde saclarınız kurumaya ve kırılmaya karşı korunur ve saçların yumuşak olmasını sağlar. Fakat eğer saçlarınız fazla yağlanıyorsa o zaman bunun çeşitli sebepleri vardır. Genellikle hormon bozuklukları ve yanlış bakim ürünleri yağlı bir saça yol açabilir. Bunun yanı sıra çok sık kullanılan şapkalar ya da baş örtüleri de saçların yağlanıp ve bakımsız görünmelerine neden olabilir.
Saç yağlanmaları cilt yağlanmaları ile bağlantılıdır. Bu durum özellikle ergenlik cağında meydana gelir. Yaşın ilerlemesiyle hormonların etkileri azalır ve yağ oluşumu da azalır. Bunun yanı sıra mevsimsel değişiklikler ve uzun süren stres dönemleri de yağlanmalara yol açabilir.
Saçınızda oluşan aşırı yağlanmayı önlemek için düzenli olarak saçlarınızı yıkamanız gerekir. Bunu yaparken en önemli nokta doğru bakım ürününü kullanmaktır. Saçların günlük yıkamasında yumuşak ve yağ azaltıcı şampuanlar kullanmalısınız. İsinizi kolaylaştırmak için saçlarınızı kısa kestirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver