Bitkisel Merhem Yara Tedavisi ile Yara İzlerine Doğal Tedavi ve Çözüm Hakkında Bilgi

Aşağıda Bitkisel Merhem Yara Tedavisi ile Yara İzlerine Doğal Tedavi ve Çözüm ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bitkisel Merhem Yara Tedavisi ile Yara İzlerine Doğal Tedavi ve Çözüm

Yaraları iyileştirmek için her zaman eczanelerden yara merhemi alma olanağımız olmayabiliyor. Özellikle tatilde, köyde veya kırsal bir bölgede yaşıyorsanız bitkisel çözümlerden faydalanarak yara merhemi yapabiliriz. Tabi eczanelerden yara merhemi almak yerine bitkisel çözüm yolları ile doğal tedavileri denemek isteyenler de gün geçtikçe artıyor. Bu tür tercihi olan okurlarımız için de bitkisel yara merhemi tedavisi için bir tarif vereceğiz. Tarifimizde yer alan malzemelerin tamamı evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerden oluşmaktadır. Şimdi hemen ev yapımı doğal bitkisel yara izi merhemi tarifini verelim.
Bitkisel Yara Merhemi Tarifi

*1 zeytin yağı

*2 gr ekinaka tohumu veya kökü, ince öğütülmüş

*2 gr kriptolepsis kökü, ince öğütülmüş

*4 gr ardıç, ince öğütülmüş

*2 gr meşe kabuğu veya kramerya veya yabani sardunya

*İnce öğütülmüş 2 gr akasya yaprağı

*2 gr pelin toz halde

* 1 gr usnea toz halde

*115 gr balmumu

*1 çay kaşığı E vitamini 1 çay kaşığı okaliptüs esansı yağı.

Bitkisel Merhemin Hazırlanışı:

1. Bitün bitkileri zeytin yağı ile karıştırarak bir yağ haşlaması hazırlayın.

2. Bikisel yağ haşlamasını haşlama hazırlamak için kullanılan kaba yağı ilave edin ve onu ocakta yavaş yavaş yeniden ısıtın.

3. Balmumunu ölçün ve kaba ilave edin. İyi bir tahmini değer yağ haşlamasının her 500 ml’si için 60 gr balmumudur (bu durumda formülümüzdeki miktar da 115 gr’dır). Pek çok kişi balmumunu rendelemeyi tercih eder, ama ben onu küçük parçalara ayırırım. Balmumu eriyene kadar ısıtın.

4. Tavayı ocaktan indirin. Karışımın katılaşmaya başlamasına kadar soğumasına izin verin, sonra E vitamini yağı ve okaliptüs esansı yağını ilave edin ve iyice karıştırın.

5. Karışım daha sıvı haldeyken, merhem kaplarına dökün ve etiketleyin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver