Bitkisel Maske Tarifleri, Cilt Tipine Göre Bitkisel Maskeler, Cilt Tipine Göre Maske Hazırlama, Cilt Tipine Göre Maske Tarifleri

cilt tipine göre maskeler, cilt tiplerine uygun maske tarifi, cilt tiplerine uygun maskeler

Her cilt tipine uygun bitkisel maske tarifleri

Yağlı, kuru veya karma cilt tiplerine sahip olan kişiler ciltlerinin parlak, canlı ve pürüzsüz görünmesini sağlamak için kendi cilt tiplerine uygun maskeleri kullanmazlarsa, olumlu sonuç almak yerine bir takım sorunlarla karşılaşabilirler. Siz bu hataya düşmemek için, kendi cilt tipinize uygun maske tariflerini kullanmanız gerektiğini bilin ve sizlere önermiş olduğumuz cilt tipinize uygun maskeleri deneyin. Böylece hem cilt sorunlarınızdan daha kısa sürede kurtulmuş olur, hem de hiçbir cilt problemi ile karşılaşmazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt tipine göre maskeler

Kuru ciltlere maske

Maske 1: iki çorba kaşığı pişmiş kabağa bir çorba kaşığı zeytin yağı ya da badem yağı ekleyin. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.

Maske 2: iki çorba kaşığı yulaf içini bir bardak süt ya da su ile kaynatıp soğumaya bırakın. Karışım soğuduktan sonra içine bir kaşık bal ekleyip ılık ılık yüzünüze sürün. 15 dakika maskeyi yüzünüzde bekletin ve ılık su ile yıkayın.

Yağlı ciltlere maske

12 adet orta büyüklükteki elmaların kabuklarını soymadan rendeleyin. Rendelenmiş elmaların içine bir adet yumurta akı ekleyip karıştırın. Karışımı boynunuzda dahil olmak üzere yüzünüze sürün ve yirmi dakika sonra ılık su ile yıkayın.

Elma Maskesi : 12 elma rendeledikten sonra, iyice çırpılmış yumurta akı ile karıştırılır. Elde edilen karışım yüze ve boyna sürülüp 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkanır.

Karma ciltlere maske

Maden suyunun içine 2-3 damla limon sıkın ve karışımı buz dolabına koyarak donmasını sağlayın. Donan buz kalıplarını yüzünüzde gezdirin. Bu işlem cildinizi temizlemenize yardımcı olacaktır. Cildinizi temizledikten sonra bal, yoğurt ve mısır unundan birer tatlı kaşığı ile karışım hazırlayın. Cildinize sürün ve 20 dakika sonra cildinizi ılık su ile yıkayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver