Bitkisel Kulak Akıntısı Tedavisi, Kulak Akıntısı, Kulak Akıntısı Bitkisel

kulak akıntısı bitkisel çözüm, kulak akıntısı bitkisel tedavi, kulak akıntısı nasıl geçer, kulak akıntısına ne iyi gelir

Kulak akıntısına bitkisel çözüm

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

İnsanların denge konusundaki en büyük yardımcısı hiç şüphesiz ki kulaktır. Kulakta herhangi bir hastalık ortaya çıkınca kişi ağrıyla birlikte baş dönmesi ve düşme gibi şikayetlerde de bulunabilmektedir. Sizlere bu yazımızda kulak akıntısından bahsetmek istiyoruz. Birçok insanın karşılaştığı bu sorun kimi zaman ciddi sorunların başlangıcı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Dilerseniz hep birlikte kulak akıntılarının sebeplerini ve kulak akıntısına karşılık doğanın eczanesinden çıkabilecek formüllere bakalım.

 

Kulak akıntıları bir takım sağlık sorunlarının meydana gelmesinden dolayı ortaya çıkmaktadır. Nezle, boğaz ve bademcik iltihaplanmaları, kızıl, kızamık, kuşpalazı, tipo gibi iltihap ve mikroplar kulakta akıntıya yol açan sebeplerdir.

Kulak akıntısı tedavisi mümkündür ve acilen de tedavi edilmesi gerekir. Aksi düşünüldüğünde kulak kemiği tahrip olur ve akıntı beyne yönelerek beyin hummasına yol açar. Bu sorunda ölüme yol açabilecek ciddiyettedir.

Kulak akıntısına bitkisel tedavi yöntemleri ise şöyle: 1 avuç taze zeytin yaprağının ezilerek suyu çıkarılır. Üzerine 1 kahve kaşığı süzme bal konup, iyice karıştırılır. Kulağa günde 3 kere, birer damla konur. Bir diğer kulak akıntısı bitkisel tedavisi yöntemi ise, kulağa her gün günde 2 kere, birer damla saf sirke damlatmaktır. Ayrıca yine günde 2 defa papatya yağıda da üç damla şeklinde kulağa damlatılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver