Bitkisel Kansızlık Tedavisi, Hangi Bitkiler Kansızlığa İyi Gelir, Kansızlığa Bitkisel Tedavi

kansızlığa ne kansızlık bitkisel çözüm iyi gelir, kansızlık bitkisel, kansızlık bitkisel çözüm, kansızlık bitkisel tedavi yolları

Kansızlığa bitkisel çözümler

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı insanların yaz kış elleri ve ayakları buz gibidir, böyle bir durumda bizim halkımızda hep var olan bir özellikle hemen her birimiz teşhis koyma telaşına gireriz. Bazen teşhisler doğruyu yansıtabilir ancak genellikle teşhisler yanlış sonuçlar doğurmaktadır. Bu şikayetlerinizi çoğu insan kansızlık diyecektir, acaba kansızlık nedir? Kansızlığı önlemek mümkün mü ve tedavisi için doğanın sunduğu fırsatlar nelerdir? Gelin hep birlikte bu soruların cevabını alalım.

 

Kansızlık nedir?


Kansızlık bir diğer adı anemi, vücutta bulunan kırmızı kan hücrelerinin ve hemoglobinin azalmasına bağlı olarak ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Bu kan hücreleri hemoglobin sayesinde vücudumuzda bulunan ve bizim için önemli yeri olan hücrelere kan taşır. Hemoglobinin vücuttan az olması oksijeninde azalmasına neden olur. Normal olarak gebelikte kansız olan bir annenin karnında ki bebekte oksijensiz kalmaktadır.

Kansızlık sorununu ortada kaldıracak ve hemoglobinin azalmasını önleyecek bitkisel yöntemler ise şöyle;

 

Kansızlık için doğal çözümler


Tahıl, pirinç, makarna, süt ve süt ürünleri, sebze, meyve, et, balık, baklagiller, yumurta, kuruyemiş gibi gıdalardan zengin olan bir beslenme programı hazırlanmalıdır. Bu besinler bağışıklığınızı kuvvetlendirecektir.

İçerisinde demir bulunan besinleri tüketin. Karaciğer, yeşil yapraklı sebzeler, tahıl, kuru meyveler, buğday kepeği, istiridye, esmer pirinç, mercimek, pekmez, kuru üzüm, kuru erik, ekmek ve makarna gibi.

Asitli ve kafeinli içeceklerden uzak kalmalısınız.
Yemekler demirden kaplarla pişirilirse, besinlerdeki demir miktarı da artmış olur.
Gebelik dönemi kansızlığı için vitamin bakımından zengin besinler tüketilmeli.

100 mg olmak şartı ile organik demir takviyeleri alabilirsiniz.

Her gün 3 defa yarım veya 1 yemek kaşığı labada tentürü tüketebilirsiniz.
Aynı şekilde yine her gün, yarım veya 1 yemek kaşığı hindiba yaprağı, kökü yada günde 2 kere hindiba kapsülü alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver