Bitkisel çözümler ev yapımı yöntemlerle cilt lekeleri tedavisi Hakkında Bilgi

Aşağıda Bitkisel çözümler ev yapımı yöntemlerle cilt lekeleri tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

cilt lekelerine doğal çözümler:
Yaz aylarında yüzümüzde oluşan güneş lekeleri ve güneş çilleri, özellikle sarışın açık renkli ve hassas ciltli kişilerde estetik olmayan bir görüntüye neden olabilmektedir. Bu güneş çillerinin yok edilmesi için marketlerde ve eczanelerde satılan cilt lekeleri ilaçları pahalıdır. Biz bunun yerine doğal maddelerden oluşan ve bizlere fazla masraf çıkarmayan cilt lekelerini evde ve bitkisel yöntemlerle iyileştiren formülleri araştırdık. Ve sizler için evde cilt maskesi yapma yöntemlerinden en etkili olanları derledik.

Süt kaymağı, yulaf ezmesi ve domates suyunu bir güzel karıştırdıktan sonra maske olarak yüzümüzde uygulandığında da cilt lekeleri tedavisinde önemli bir başarı elde ettiğinizi göreceksiniz. Bu bitkisel maske, bilhassa güneş lekelerinin yok edilmesinde ve koyu ciltlere sahip esmer kişilerin cilt rengini açmada ve cildi beyazlaştırmada işe yaramaktadır.

cilt lekelerine bitkisel çözüm
Şayet yüzünüzün herhangi bir bölgesinde kahverengimsi cilt lekeleri bulunuyorsa ve bu cilt lekeleri cildinizin diğer lekelerine nazaran daha koyu kıvamda ise bu durumda patates suyunu, yulaf ezmesiyle karıştırıp maske haline getirerek cilt lekesi bulunan bölgede uygulayarak düzenli kullanımla kahverengi cilt lekelerini yok edebilirsiniz. Patates suyu gerçekten istenmeyen cilt lekelerinin yok edilmesinde iyi bir bitkisel çözüm ve ev yapımı tedavi metodu olarak göze çarpmaktadır.

güneş lekelerine bitkisel çözüm
Güneşte fazla kalma neticesinde güneş ışınlarına maruz kalan hassas ciltli kişilerde görülen cilt ve güneş lekeleri ise yine etkili bir ev tedavisi ve bitkisel çözüm ile geçirilebilmektedir. Genelde dağcılık kayak, sörf gibi outdoor tabir edilen doğa sporları ile uğraşan kişilerde görülen koyu renkli güneş lekeleri, tenimizde hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkarmakta ve geçmesi çok uzun bir zaman alabilmektedir.
//

Güneş lekelerini geçirmek için nişasta tozu ile birkaç damla kireç suyunun karıştırılması yeterlidir. Bu karışımı 30 dk kadar dinlendirdikten ve maske haline getirdikten sonra cildimizin güneş lekeli kısımlarına sürerek 4-5 gün boyunca tatbik etmeliyiz. Daha sonra ilerleyen zamanda güneş lekelerinin hızla iyileştiğini göreceksiniz. .

Yine 3-4 kaşık un ile kireç suyunu karıştırdıktan sonra 2 tatlı kaşığı süt ilave ederseniz bu durumda güneş yanığı lekelerini ve esmer cildi de beyazlatmış ve ciltte güneş lekesi olarak bilinen güneş çillerini de iyileştirmiş olursunuz.
Daha fazla bitkisel cilt lekeleri tedavi yöntemleri için bakınız:  cilt lekelerine doğal çözümler

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver