Bitkisel Cilt Bakım Formülleri, Bitkisel Cilt Bakım Kür Tarifleri, Bitkisel Cilt Bakım Kürleri

bitkisel cilt bakım maskeleri, bitkisel cilt bakımı, doğal cilt bakım kür tarifleri, doğal cilt bakım kürleri tarifleri

Doğal cilt bakım kürleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Cilt bakımı yapmak için pahalı kozmetik ürünlerini almaya, güzellik merkezlerine gitmeye yada cilt bakım uzmanlarına hiç ihtiyacınız yok. Evinizde kendi imkanlarınızla da cilt bakımı yapabilir ve kendi kendinizin cilt bakım uzmanı olabilirsiniz. Saçlarınıza, dudaklarınıza, cildinize ve gözlerinize hak ettiği güzelliği kazandırabilirsiniz.

 

 

Kurumuş saçlarınızı nemlendirmek için muz maskesini hazırlayabilirsiniz. Ayrıca muz maskesi saçlarınızı nemlendirirken parlaklıkta kazanmasını sağlıyor. Muz maskesini hazırlamak için; bir muzu çatal yardımı ile iyice ezin ve içine 1 çay kaşığı badem yağı ekleyerek saç diplerinize sürün. 20 dakika sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın.

Cilt bakımında en önemli şey, cildin canlı görünmesidir. Cildinizi canlandırmak için ihtiyacınız olan şey ise, salatalıkta. İçerisinde A, B ve C vitaminleri, fosfor, potasyum, demir ve magnezyum bulunuyor. Tüm bunlar ise, cildinizin canlanmasına önemli katkı sağlıyor. İster salatalığı yiyin isterseniz de kabuğunu kalınca soyup yüzünüze sürün.

Güzelli ve bakım için en önemli şeylerden bir tanesi de sağlıklı ve yeterli uykudur. Çünkü uyuduğumuz zaman cilt kendini onarmaktadır. Siz derin uykularda rüyalar görürken cildinizde kendini yenileme görevindedir.

Zamanın olumsuz etkilerinden olan kırışıklar, doğru beslenme ile önlenebilir. Bunun için bilim adamları sebze, baklagiller, zeytinyağı ve bazı meyvelerin cilt kırışıklıklarını önlediği için bolca tüketilmesini önermekteler. Et, sütlü besinler, şeker, tereyağı ve margarin ise cilt kırışıklığını tetiklemektedir.

Çekici görünmek için dudaklarınızın da bakımlı olması şart. Dudak bakımında ise bal kullanabilirsiniz. Balın içinde yer alan besin maddeleri dudaklarınızı besleyerek, bilhassa çatlamış dudakları tedavi eder. Bunun için; 1 fincan tatlı badem yağını ve yarım fincan balmumunu, mikrodalga fırında balmumu eriyene kadar tutun. 2 kaşık balı ilave edip karıştırın. Soğumaya bırakın. Karışımı kapaklı minik kaplara döküp kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver