Bitki Çayı, Bitki Çaylarının Faydaları, Bitkisel Çay

bitkisel çay tüketimi, bitkisel çaylar, günde kaç bardak bitki çayı içilmeli,

Bitki Çaylarının Azı Yarar Fazlası Zarar

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Çeşitli doktor ya da tıbbi iş ile uğraşan insanların tavsiyeleri ile hazırlanan bitki çayları, gündelik yaşantımızda ortalama en fazla  3 ya da 4  bardak kadar tüketilmesi gerekir. Her şeyin fazlası nasıl zararlı ise  aynı kural, bitki çaylarında da geçerli olup bu konuda sağlık problemlerinizin meydana çıkmaması için kesinlikle fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz. Sizlere bu yazımızda bitki çayları ile bilinmesi gereken önemli bilgileri aktarıyoruz…

 

Mesela bir ada çayı tüketimini günde sadece 3 fincan yaparak tüketmelisiniz. 3 fincandan sonrası sizlere yarar değil, zarar sağlayacağından dolayı bu konuda dikkatli davranmaya özen göstermelisiniz.

Ayrıca kür olarak hazırlanacak olan bitki çayları, belirli zamana yayılarak da bünyeye alınabilir. Mesela çeşitli ağrılarınıza iyi gelecek olan bitki çaylarını 3 – 4 haftalık bir döneme yayarak, bu konuda fayda sağlanmasını gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yönde alınan bitki çayları, ağrıları 3 – 4 haftalık zaman diliminde iyileştirmesi doğrultusunda ara verilerek daha sonra tekrarlanabilir. Ancak ara verilmesi önemlidir. Ara verilmediği takdir de vücutta birikecek olan vitamin ya da minerallerin problem yaşatacağı gibi kanın değerini de düşürebilir.

Bitki çayları, her zaman aç karnına tüketilmeli ve ılık bir su içerisinde tüketimi önemlidir. Ancak nane bulunan bitkileri tok karnına içerseniz, bu yönde hazmı kolaylaştırıcı etkisiyle karşılaşarak bünyenize fayda sağlamasını gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver