Bit Nasıl Geçer, Bit Nasıl Tedavi Edilir, Bit Tedavisi

bitlenme tedavisi, bitten arınmak için, bitten kurtulma yolları, bitten kurtulma yöntemleri

Çocuklarda bitlenme tedavisi

Bilhassa kreş ve okul çağındaki çocuklarda sıklıkla görülen bitlenme problemi, kan emici böcekler olan bitlerden kaynaklanmakta olup ne yaş ayrımı ne de cinsiyet ayrımı yapmaksızın herkeste husule gelebilen bir sorundur. Ancak bitler bulaşıcı oldukları için toplu yaşam alanları olan bölgelerde daha hızlı bir şekilde yayılmaktadır. En çokta okul çağındaki çocuklarda husule gelmesinin de tek nedeni budur. Çünkü okullarda hijyenine dikkat eden de var etmeyen de. Çocuklarda kendilerini korumayı henüz bilmedikleri için sık sık bitlenirler. Peki bitlenme durumunda ne yapılmalı? Bitlenen çocuk nasıl bitten arındırılır işte cevabı:

Sponsorlu Bağlantılar

bitler herhangi bir hastalık taşımazlar ancak kaşıntıya sebep oldukları için çocukların kendini tutamayıp sürekli ellerinin başlarında olması, kafalarını kaşımaları derinin tahriş edilmesine neden olur. Tahriş olan deri de ise enfeksiyon oluşum riski bulunur. Bu nedenle bitler tedavi edilmelidir.

Bitlenmenin tedavisi için eczanelerde bitleri öldürecek etkili bit ilaçları satılmaktadır.  Bazı kişiler gaz yağı ya da sinek öldürücü ilaçlar ile bitlenmeye çözüm ararlar ancak bu davranışlar çocuğunuzun sağlığı için oldukça zararlıdır. Bu tür yöntemleri denemek yerine özel bit şampuanları kullanabilirsiniz. Bit şampuanı ile önce saç derisi yıkanacak ardından da tüm saç bit şampuanı ile yıkanacaktır. Şampuanın göze kaçmamasına dikkat edin.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver