Bir erkek ve bir kadın neden ayrılmak ister?

Erkek ve kadınlarının ilişkiyi bitirme sebeplerinin çok farklılık gösterdiğini zannetmiyorum. Her iki taraf da, bir ilişkide ihtiyaçları, beklentileri giderilmediğinde ilişkilerini bitirmek isteyebilir. Çoğu ilişkide aslında ilişki baştan yanlış. Yani birbirini tanımadan, birbiriyle aslında uyumsuz yönlerini görmeden, birbirleriyle çok ciddi kişilik farklılıklarını görmeden ve aslında iyi bir hayat arkadaşı yoldaş olmadıklarını fark etmeden hızlı ve dürtüsel kararlarla bir araya gelebiliyor. Önemli olan iki kişinin gerçekten birbirine uyum sağlayıp sağlamadığı. Bazen de başta bir uyum olsa bile, zamanla taraflardan birinin değişimiyle çift birbirine uyumsuz hale gelebiliyor. İnsanlar değişebiliyor. 20 yaşındaki bizle, 40 yaşındaki biz arasında dağlar kadar fark olabilir.

 

Bu sebeple aslında örneğin evlilikte verilen yaşamı birlikte geçirme “söz”ünün aslında bir “söz” olamayacağını, sadece bir “dilek” olabileceğini unutmamalı. Kimse 20 yıl sonra hala aynı kişiyi isteyip istemeyeceğini bilemez ve bunun sözünü vermek aslında pek gerçekçi değil. Bu sadece bir dilektir. Bazı çiftler birlikte uzun yıllar yaşamayı başarabilir, bazı çiftler ise zaman içinde birbirinden uzaklaşır ve ilişki biter.

Sponsorlu Bağlantılar

İhtiyaç ve beklentiler kadınlar ve erkekler arasında farklılık gösterebiliyor. Özellikle kadınların duygusal beklentilerinin daha fazla olduğunu ve bu ihtiyaçlarını pek gideremediklerini görüyoruz ilişkilerde. İlişkideki, yaşamda alınan sorumluluklardaki adaletsizlik ve eşitsizlikler de zaman içinde ezilen tarafta öfke birikmesine yol açıyor ve bir gün partneriniz aniden yorulduğunu ve ilişkiyi bitirmek istediğini söyleyebiliyor. Partnerlerin eşit olduğu, yaşamı ve sorumlulukları paylaştığı ilişkiler çok daha uzun sürüyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver