Biology Biyoloji böcek böcek robotlar

Etiketler: Aestethics and Mechanics, BEAMü, Electronics

Güneş Enerjisiyel Çalışan Böcek Robotlar Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Güneş Enerjisiyel Çalışan Böcek Robotlar

Her biri bir böceğin mekanizmasına sahip, tıpkı onlar gibi davranıyorlar ve bunu yaparken güneş enerjisi kullanıyorlar. Enerji tasarrufu yapmamız gereken şu günlerde güneş enerjisi kullanarak buna katkıda bulunuyorlar.

null

En büyüğü bir el kadar olan ve güneş enerjisiyle çalışan robotlar, bir çağrı cihazından, eski bir bilgisayarparçasından ya da mutfak aletinden çıkan parçalar kullanılarak yapılmış.

Robotların kontrol mekanizmaları çok basit ve bir bilgisayar programına ihtiyaç duymuyor.
Robotları üreten M27 ekibi bu robotlara BEAM (Biology, Electronics, Aestethics and MechanicsBiyoloji, Elektronik, Estetik ve Mekanik) adını vermiş. Bu robot ailesinde her bireyin farklı görevleri var.

Bu tip basit ve küçük robotlar belli bir bölgede arama ya da kontrol yapmak için geliştirilebilir. Örneğin bir nükleer santralde rasgele gezinen robotlar, herhangi bir sızıntıyı tespit edip haber verebilir.

null

Solar Rollers: Eski bir Walkman’n parçalarıyla yapılmış. Güneş enerjisiye hareket ediyor ve bir böcek mantıgıyla haraket ediyor.

Photopopper: Bu robot en parlak ışık kaynağına doğru yöneliyor. Işıga dogru giderek kendisini şarj ediyor.

null

Vibrobot: Çağrı cihazının titreşim motoruyla çalışan bu robot yaylı bacakları sayesinde titreyerek hareket ediyor.

null

Pummer: Bu robotlar ışıkta depoladıkları enerjiyi karanlıkta aydınlatma için kullanıyorlar.

Son Aramalar: Aestethics and Mechanics, BEAMü, Biology, Biyoloji, böcek, böcek robotlar, Electronics, Elektronik, Estetik ve Mekanik, güneş, güneş enerjisi, güneş enerjisiyle çalıan böcekler, M27, null Solar Rollers, Photopopper, Pummer, Vibrobot

böcek robotlar, güneş enerjisi ile böcek yapımı, böcek robot yapımı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver