Bimere nasıl başvurulur, başbakanlık bilgi iletişim merkezi başvuru

  • bimere başvuru nasıl yapılır
  • bimer takip sorgulama
  • bimer işkur

Etiketler: Başbakanlık İletişim Merkezi, BİMER, Bimer başvuru sonucu sorgulama, Bimer başvuru stakip, Bimer Hangi Amaçlarla Kullanılır, Bimer iletişim, Bimer Ne İşe Yarar, Bimer nedir, Bimer’e nasıl başvuru yapılır

BİMER – Başbakanlık İletişim Merkezi

Bimer nedir? Bimer’e nasıl başvuru yapılır? Bimer’e yapılan başvuru sonucu nasıl sorgulanır? Bimer hakkında merak edilenleri bu yazıda açıklayalım.

Sponsorlu Bağlantılar

Bimer tam adıyla Başbakanlık İletişim Merkezinin kısaltılmışıdır. Doğrudan Başbakanlık hizmeti olan BİMER, Başbakanlığın hayata geçirdiği en önemli bilişim projelerinden birisidir. Bir Başbakanlık halkla iletişim uygulaması olduğu söylenebilir. Vatandaşın başbakanlıkla iletişiminde aracılık yapan bir uygulamadır. BİMER’e internet sayfasındaki form ve e-posta ile kolaylıkla ulaşabilir. BİMER, vatandaşların gerek direkt olarak başbakanlığa, gerekse kamu kurumları ile ilgili istek ve şikayetlerini iletebilecekleri bir mercidir. Hatta bizzat Başbakana buradan sesinizi duyurabilirsiniz.

 

Bimer Hangi Amaçlarla Kullanılır? Bimer Ne İşe Yarar?

 

Başbakanlık Bimer hizmeti Devlet kurumları ile ilgili tüm konularda bilgi, istek ve şikayetlerinin iletileceği bir portaldır. Kamu kurumları ile ilgili talep ve şikayetler ile genel olarak herhangi bir suç ile ilgili ihbarlar Bimer üzerinden yapılabilir.

 

Bilgi edinme kanunu kapsamında kamu kurumlarından ve valiliklerden edinilecek bilgiler Bimer aracılığı ile talep edilebilir.

 

Kamu kurumlarındaki genel müdür ve üst seviyedeki kişilerin yanlış uygulama ve davranışları kamu görevlileri bu sistemden etik kuruluna bildirilebilir, şikayet edilebilir.

 

Bimer’e Nasıl Başvurulurbimer basvuru BİMER – Başbakanlık İletişim Merkezi

 

Bimer’e internet üzerinden başvurulabilir. Buradan BİMER başvurusu yapmak için linki tıklamanız yeterlidir.

 

Bimer İnternet Başvuru Formuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Yap butonuna tıklayın. Eğer bir şikayet ya da talebiniz varsa dilekçe hakkını seçin. Sadece bir konuda bilgi edinmek için siteye giriş yapanlar ise bilgi edinme hakkı seçeneğinden işleme devam edebilirler. e-Devlet Kapısı, Türkiye.gov.tr üzerinden de Bimer başvurusu yapılabilmektedir.

 

Başbakanlık Bimer Telefon Numarası: 150

 

Bimer e-mail eposta adresi: bimer@basbakanlik.gov.tr

 

Farklı iletişim kanalları aracılığıyla BİMER başvurusu yapılabilir. Bimer’e internet üzerinden ya da e-posta ile başvuru yaptığınızda, hangi kamu kurumu ile ilgili şikayetiniz olduğu ya da hangi bilgiyi istediğinizi açıkça belirtiniz. Aynı zamanda size mail, mesaj gibi seçeneklerde ulaşmaları gerektiğini de yazınız.

 

Bimer Başvuru Sonucu Sorgulama – Başvuru Takip

 

Bimer’e yaptığınız başvurular ortalama 2 hafta içerisinde değerlendirilir. Eğer bilgi size e-posta ile iletilsin istediyseniz, email adresinize başvuru cevabı bilgi gönderilir. Ya da türkiye.gov.tr üzerindeki Bimer hizmeti başvuru sonucu sorgulama hizmetinden başvuru sonucu sorgulanabilir.

 

Başbakanlık internet sitesi üzerindeki Bimer başvuru sonucu sorgulama ekranından da başvuru tarih ve sayısı ile başvuru takip edilebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver