Bilgisayarın Kapanma Süresini (Saatini) Ayarlama Programı ve Programsız

Konu ile alakalı etiketler: zaman ayarlı pc kapatma, otomatik ayarli pc kapatma yeniden baslatma, bılgısayar yenıden baslamayı kapa, zamanlama ile pc kapatma, pc kapatma zamanlama, kapatma zaman ayarı, bilgisayarı shutdown komutuyla zaman ayarlı kapatma, pc istediğim zamanda kapatma, pc otomatik kapatma zevkli, zaman ayarı ile pc kapatma, pc kapanma zamanını ayarlama programsız, otomatik pc kapat portable, pc kapatma zaman ayarı, pc zaman ayarli yapma kapam, pc kapatmaya zamanlama, pc saat ayarıyla kapama, zaman ayarlı olarak bilgisayarı kapatma komut ile, pc kapanma ayarı, pc zamanlama, shutdown s t 600, pc kapanma, bilgisayarın zaman ayarlı kapanması, bilgisayarı zaman ayarlı kapatma komutu, bilgisayarı sonra kapatmaya ayarlama, zaman ayarlı pc kapama,

PROGRAMSIZ BİLGİSAYARI OTOMATİK KAPATMAK İÇİN SAATİNİ AYARLAMA YÖNTEMİ

Sponsorlu Bağlantılar

Yapmanız Gereken işlem şu şekildedir,

Başlat menüsünden Çalıştır yada arama çubuğuna gelerek:

shutdown -s -f -t 300 yazmanız yeterlidir.

300 beş dakika sonra kapanması anlamına gelmektedir.Süreyi isteğine göre düzenliyebilirsiniz.

Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı – Zaman ayarlı PC Kapatma Programı – Windows Closer+ 2.0

Programın genel kullanımı çok basittir. Ana ekran üzerinde görülen tek kutu içerisine saat/dakika cinsinden giriş yapıldıktan sonra Saati Ayarla düğmesine tıklanarak program aktif hale getirilir ve Gizle düğmesi ile program gizlenir. Belirtilen saat geldikten sonra program, Windows’u kapatacaktır. Belirtilen saatte değişiklik yapılacak ise; Windows Tuşu + F4 ile program yeniden karşınıza çıkacaktır.

Eklenen yeni özellikleri ve değiştirilmiş tasarımı ile Windows Closer+ v2.0, sizlere daha kapsamlı hizmet verebilmek için hazırlandı.

Bu yeni versiyonumuzda, bir önceki sürümde yer alan Belirtilen Saate göre otomatik kapanma işlemine ek olarak Belirtilen Süre sonunda otomatik kapanma (Geriye Sayım) özelliği eklenmiştir. Bunun neticesinde artık belirtilen süre sonunda da otomatik kapanma işlemi gerçekleşmektedir.

Ayrıca, System Tray a (Windows saatinin sol tarafına) program simgesi eklenerek, programın gizli durumunun değiştirilmesi kolaylaştırılmıştır.

Bilgisayarın kapanmasına 5 ve 1 dakika süre kala, kullanıcıyı bilgilendiren balon mesajları bulunmaktadır. 1 dakikanın altında kalan sürelerde System Tray (Windows saatinin sol tarafı) ikonunda durumu belirtmek için yanıp-sönen durum simgesi özellik olarak eklenmişir.

Bilgisayarı Otomatik Kapatma Programı (Windows Closer)
Üretici : Yasin Ersever
Dili: Türkçe
Boyutu: 406 Kb
İşletim Sistemi: Windows 95/98/Me/NT/2000/XP/2003 Server/Vista
Lisans: Freeware
Kısıtlamalar: Sınırsız

Windows Closer indir

KillWin  1.0 – Bilgisayarın kapanma süresini ayarlamak için gerekli program

Windows ‘un siz başında olmasanız bile belirlediğiniz bir saatte otomatik olarak kapanmasını mı istiyorsunuz ? KillWin bu amaca hizmet etmek için hazırlanmış tamamen özelleştirilebilir bir uygulama. Halen çalışan uygulamalar olsa dahi sisteminizin kapanmasını veya tekrar başlamasını sağlayabiliyorsunuz. Dilerseniz Force seçeneğini kullanarak bilgi kayıplarına sebep olsa bile Windows ‘ un mutlak olarak kapanacağından emin olabiliyorsunuz. KillWin Windows oturumunu kapatırken istediğiniz klasörlerin boşaltılmasını da sağlayabiliyor.

DOWNLOAD işlemine başlamak için aşağıdaki link e tıklayınız.

Detaylar: windows 7 otomatik kapatma, bilgisayarı otomatik kapatma windows 7, win7 otomatik kapanma, windows 7 otomatik kapatma programı, pc kapatma programı windows 7, otomatik pc kapatma programı windows 7, otomatik kapanma windows 7, bilgisayarın kapanma saatini ayarlama, win7 otomatik kapatma, 
Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver