Bıldırcın Eti, Bıldırcın Etinin Faydaları, Bıldırcın Etinin Faydası

bıldırcın etinin yararları, bıldırcın eyi ne işe yarar, bıldırcın nedir,

Bıldırcın Etinin Mükemmel Faydaları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Özellikle romatizmal ve eklem ağrılarının tedavisinde  kullanılan bıldırcın eti, kemiklerin gelişiminden ziyade güçlendirilmesi konusunda sıkça  kullanılır. Bıldırcının eti, lezzetli olması ile  beraber pek çok konuda şifalı etki de göstermektedir. İşte onlardan bazıları:

 

Mesanede oluşan kum ve taşların düşürülmesini sağlayan bıldırcın eti, düşerken oluşan acıyı da en asgari düzeye indirgeyerek rahat bir tedavi imkanı sağlar. Alternatif tıpta en çok bu konuda yararlanılan bıldırcın eti, yeniden kum oluşmasını da engelleyici etki gösterir.
– Halsizlik ve yorgunluk şikayetleri olan kimselerin tüketmesinde fayda olan bıldırcın eti, vücudun kuvvetlenmesini ve güç kazanmasını sağlayarak günlük yaşamda hareketlilik sağlar. Özellikle sporcuların müsakabaları öncesinde tükettiği bıldırcın eti, doğal bir güçlendiricidir.
– Nefes darlığı ve astım gibi akciğer hastalıklarına iyi gelen bıldırcın etinin bu gibi rahatsızlıkları olan kimseler tarafından tüketilmeden önce doktora danışılması gerekir. Çok faydalı ve lezzetli olan bıldırcın etinin fazla veya yanlış tüketilmesi, zararlı etkiler de açığa çıkarabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver