Big dog Big dog özellikleri Big dog izle Big dog video little dog

Etiketler: asker robotlar Big dog, asker robotlar little dog, little dog izle

Asker Robotlar Hazır Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Asker Robotlar Hazır

Daha öncede fotoğraflarını yayınladığımız asker robotlar artık kullanıma hazır hale geldi test aşaması biten robotlar testlerde oldukça başarılı insanlık için iyimi yoksa kötümü oldu buna siz karar verin ama savaş için üretilmiş hiçbirşey iyi değildir.

Teknoloji dünyasındaki yenilikler sınır tanımıyor. Yeni nesil robotlar, geliştirilirken canlılar dünyası örnek alınıyor. Belki canlıların sahip olduğu pek çok özellikler bu robotlarda yok ama sahip oldukları bambaşka özelliklerle canlıların yapamayacakları işlerin üstesinden geliyorlar. İşte ABD’den geleceğin robotlarına birkaç örnek, bu robotlar, düz duvara tırmanıyor, yüzüyor, koşuyor ve yıkılmıyor.

little dog

Big Dog’un küçük kardeşi ‘Little Dog’ robotların kontrol, çevre algısı, engebeli arazide hareket gibi temel bilgilerin araştırılması için yaratıldı. ‘Big Dog’ gibi ‘Little Dog’ engebeli arazileri aşarken sahip olduğu kontrol sistemine güveniyor. Taşıdığı lityum polimer bataryayla aralıksız 30 dakika ilerleyebilen robot, kablosuz iletişim ve veri saklama özelliklerine de sahip.

Big dog

‘Big Dog’ (Büyük köpek) adındaki dört ayaklı robot, yürüyor, koşuyor, engelleri aşıyor, engebeli ya da kaygan arazide ayakta kalabiliyor. Üstelik 150 kilogram yük taşıyabilen bu ‘katır’ robotu devirmek neredeyse imkansız.

Bir metre uzunluğunda, 70 cm. yüksekliğindeki ‘Big Dog ‘, sahip olduğu özel ekipman ile pek çok zorlu hareketi tek başına yapabiliyor. Her ayağında takılı olan özel şok emici ekipman, robotun en zor arazilerde ayakta kalmasına yardımcı oluyor. Taşıdığı bilgisayar destekli kontrol sistemi, gelişmiş sensörlerden alınan bilgileri işleyerek hareketin devamını ve robotun dengesini sağlıyor. ‘Big Dog’ tam yüklü olarak saatte yaklaşık 7 km. yol alabiliyor ve 35 derece eğime tırmanabiliyor.

Son Aramalar: asker robotlar Big dog, asker robotlar little dog, Big dog, Big dog özellikleri Big dog izle, Big dog video, little dog, little dog izle, little dog özellikleri, little dog video, savaş robotları, savaş robotları little dog

geleceğin savaş teknolojileri, hiçbirşey bilmeyen robot, dengesini sağlayan dört ayaklı robot video, sog askeri bıc

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver