big bang big bang deney zamanı big bang son durum büyük hadron çarpıştırıcı

Etiketler: atom, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi, Büyük Patlama

BİG BANG Deneyi bahara kaldı Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

BİG BANG Deneyi bahara kaldı

Yüzyılın deneyine ara verildi. Onarımlar ve kışın planlanan ara nedeniyle bahara kadar kapalı kalacak.
Maddenin yapı taşlarını anlamayı amaçlayan deneylerin yapıldığı dünyanın en büyük parçacık hızlandırıcı tüneli Büyük Hadron Çarpıştırıcısı, onarımlar ve kışın planlanan ara nedeniyle bahara kadar kapalı kalacak.

null

CERN sözcüsü James Gillies bugün yaptığı açıklamada, açıklanan onarımın planlanandan uzun süreceğinin anlaşıldığını, ardından da kasımda planlanan olağan kış dönemi kapatmasının devreye gireceğini belirtti.

Arızalanan tünelde uzmanların onarıma başlayabilmeleri için, ısının mutlak sıfır düzeyinden olağan düzeylere yükseltileceğini belirten sözcü, bu ısınma sürecinin haftalar alacağını belirtti.

Sözcü, onarımın ardından deneylere başlanması için çarpıştırıcının yeniden soğutulmasının gerekeceğini, soğutmanın da en az 1 ayı bulacağını, dolayısıyla onarımlar nedeniyle kasımın ortalarına kadar kapalı kalacağını kaydetti.

Sözcü, Kasım ortasında da olağan kış arasının başlayacağını ifade etti. Sözcü, deneylerin bu nedenle ancak gelecek baharda başlayabileceğini sözlerine ekledi.

Son Aramalar: atom, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi, big bang, big bang deney zamanı, big bang son durum, büyük hadron çarpıştırıcı, Büyük Patlama, Büyük Patlama deneyi, büyük patlama deneyinde neler oldu, CERN, en son ne oldu, fizik, hadron, lage hadron collider, lhc, nükleer, parçacık, parçacık çarpıştırıcı, proton, son durum

big bang deneyi son durum, big bang son durum, fizik dünyasinda teknoloji, big bang deneyi son durum slayt, dünyanın en büyük makinası lhc, sörn deneyi, avrupa nükleer araştırma merkezinde yapımı yıllar süren, sörn deneyi nedir, sörn deneyi nedir video varmı, deney dünyası patlama deneyi yazısı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver