Biçerdöver Nedir Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır Hakkında Bilgi

Biçerdöver Nedir Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Biçerdöver Nedir, Biçerdöver Ne Anlama Gelir, Biçerdöver Ne Demektir, Biçerdöver Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Biçerdöver ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Biçerdöver Anlamı

Ekini biçip döven, taneleri ayırıp samanı demet ya da balya durumuna getiren makine. Biçerdöverde biçme, dövme ve kaldırma aygıtları bir aradadır. Çekilen biçerdöverlerin bir tarafı iki tekerleğe, diğer tarafı traktöre dayanır. Yardımcı bir motorla ya da traktör gücüyle işler. Daha sağlam yapılı olan kendi başına hareket eden biçerdöverlerde ise önde hareketi sağlayan iki tekerlek, arkada yöneltici bir tekerlek bulunur.


Konu ile ilgili aramalar: Biçerdöver Nedir Biçerdöver ödev ara Biçerdöver kelime anlamı Biçerdöver sözlükte ara Biçerdöver ansiklopedi bilgi bankası ara Biçerdöver ne demek Biçerdöver neye denir

Biçerdöver ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver