biberiye yağı zayıflatırmı-biberiye yağı ile zayıflama-biberiye yağının faydaları Hakkında Bilgi

Aşağıda biberiye yağı zayıflatırmı-biberiye yağı ile zayıflama-biberiye yağının faydaları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

biberiye yağı zayıflatırmı-biberiye yağı ile zayıflama-biberiye yağının faydaları

biberiye yağı zayıflatırmı-biberiye yağı ile zayıflama-biberiye yağının faydaları

Biberiye bitkisinden elde edilen biberiye yağı, kan dolaşımını arttırır, Gaz söktürücü, İdrar arttırıcı, Bronşite ve sinüzite karşı etkili, Karaciğer enzimlerini düzene sokar, Sarılıkta etkili, Sinir sistemini düzenlemeye yardımcı, Migren ağrılarında etkili, Uykusuzluğu gidermede etkili, Romatizma ve kas ağrılarında faydalıdır, Selülit tedavisinde kullanılır,Yağ çözücü etkiye sahiptir,…

Biberiye bitkisi, Beyaz püren, Biberya, Hasalban, Kuşdiliotu gibi isimlerle kullanılır. Ballıbabagillerden iğneye benzeyen ince yapraklı, daima yeşil kalan çalı tipinde bir bitkidir. Akdeniz çevresinde yaygın olarak yetişen bitkinin genç sürgünleri baharat olarak, kendisi ise süs bitkisi olarak kullanılır. Yaz boyunca açan küçük çiçekleri mavi ya da eflatuni renklidir. Biberiyenin içerdiği uçucu yağlar arasında başta borneol olmak üzere linalol, kamfen, sineol ile kafuru ve bitkide ayrıca tanen, reçine ile diğer etkili maddeler vardır. Etleri marine etmede, salata ve turşu içinde kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver