Biber Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Biber Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Biber Nedir, Biber Ne Anlama Gelir, Biber Ne Demektir, Biber Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Biber ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Biber Anlamı

Biber Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir
İkiçeneklilerin patlıcangiller familyasından, bir yıllık otsu bir bitki (Capsicum annuum). Anayurdu Güney Amerika olmakla beraber 16. yüzyıldan bu yana bütün dünyaya yayılmıştır. Yurdumuzda da bol miktarda yetiştirilir. Sıcak yerleri sever. Biber, meyve biçiminde, rengine, tadına göre çeşitli adlar alır; uzun biber, dolmalık biber, sivri biber, yeşil biber, kırmızı biber, tatlı biber, acı biber gibi. Meyveleri taze sebze olarak, kırmızı biberin kurutulmasıyla elde edilen toz da baharat olarak kullanılır. Bibere acı tadını veren “capsaicin” adındaki alkaloiddir. Taze biberde C vitamini oldukça boldur. Bu nedenle ilâç yapımında da kullanılır. Türkiye’ye Avrupa’dan geldiği sanılmaktadır.


Konu ile ilgili aramalar: Biber Nedir Biber ödev ara Biber kelime anlamı Biber sözlükte ara Biber ansiklopedi bilgi bankası ara Biber ne demek Biber neye denir

Biber ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver