Bezelye Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir Hakkında Bilgi

Bezelye Nedir Nerede Yetişir, Nasıl Yetişir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bezelye Nedir, Bezelye Ne Anlama Gelir, Bezelye Ne Demektir, Bezelye Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bezelye ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bezelye Anlamı

Baklagillerden, yuvarlak taneli, tırmanıcı bir bitki (Pisumsativum). Beyaz çiçekler açar. Tohumları, kabuğun içinde sıra ile dizilidir. Meyveleri bakla ve fasulyeninkilere benzer. Türkiye’nin hemen her yerinde yetişebilen bezelye, nişasta ve azotlu maddeler bakımından çok zengindir. Yeşil olarak yenilen cinsine sultani bezelye, taneli olanlarına araka denir. Araka daha çok konserve yapılmak üzere yetiştirilir. Kuru bezelye tanelerinin öğütülmesinden elde edilen bezelye unu, besleyici özellikleri bakımından çocuk mamalarının hazırlanmasında kullanılır.


Konu ile ilgili aramalar: Bezelye Nedir Bezelye ödev ara Bezelye kelime anlamı Bezelye sözlükte ara Bezelye ansiklopedi bilgi bankası ara Bezelye ne demek Bezelye neye denir

Bezelye ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver