Beyne Teknolojik Müdahale, Beyne Teknolojiyle Müdahale, Beyne Teknolojiyle Müdahale Nasıl Olur

Beyne teknolojiyle müdahale nedir, Beyne teknolojiyle müdahale yararları, düşünceye teknolojik müdahale, parkinson hastalığı

Beyne teknolojiyle müdahale

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Sırlarla dolu olan ve çok karmaşık bir yapıya sahip olan beyin, sıradışı uygulamalar için kullanılacak. Bilim adamları beyni, doğadaki en mükemmel eser olarak nitelendirmekteler. Gerçekten de olağan üstü bir organ olan beyin, teknoloji için yeni bir umut oluyor.

 

Merkezi sinir sistemi olan beyne, teknoloji ile müdahale edilecek. İnsanların ne düşündüğü bir çalışmayla sorgulanacak. Bu uygulama bazıları için umut dolu olsa da, bazılarını korkutuyor. Beyin bu yöntem sayesinde bilgisayarları doğrudan kontrol edebilecek.

Beyne teknolojiyle müdahale tekniğinde başta parkinson hastaları olmak üzere sayısız hasta tedavi görecek. Beyne teknolojiyle müdahale uygulamasında parkinson hastalarının titremesi kontrol altına alınabileceği gibi, diğer hastalıklarında meydana getirdiği sorunlar kontrol altına tutulabilecek.

Bazı uzmanlar bu tekniğin konuşmada ve kişilikte değişim meydana getirebileceği gibi yan etkilerine dikkat çekiyorlar. Uygulamada hastalıklar tedavi edilirken başka sorunlar ortaya çıkabilir.

Bu yöntemi savunan uzmanlar ise, insanların matematik yeteneğinin artabileceğine dikkat çekiyorlar. Nisan ayında bu yöntemin deneme çalışması başlatılacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver