Beyazlayan Saçlara Çözüm-Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözümler Hakkında Bilgi

Aşağıda Beyazlayan Saçlara Çözüm-Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözümler ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Beyazlayan Saçlara Çözüm-Saç Beyazlamasına Bitkisel Çözümler
saçlar neden beyazlar

saçlar neden beyazlar

Erken yaşlarda başlayan saç beyazlaması bir çok kişi için önemli bir sorun olarak kabul edilmektedir. Saç beyazlaması vücudumuzun doğal bir süreci olmasına rağmen bu süreç özellikle doğal ve bitkisel yöntemler kullanılarak durdurulabilmektedir. Bu konuda ünlü bitkisel uzmanlarının önerdiği çok sayıda bitkisel formül bulunuyor. Bu doğal kürler erken beyazlayan saçlara çözüm olabilmekte ve hem saç beyazlamasını durduran etkisi ile hem de beyazlamış olan saç tellerinin tekrar eski rengine dönmesi biçiminde çift etkiye sahip oluyor.

Prof Dr Osman Müftüoğlu tarafından verilen ve aşağıda tarifini yapacağımız bitkisel formül, saç köklerini besleyerek beyazlama sürecini durdurmakta ve saçların eski rengine dönmesine büyük fayda sağlamaktadır. İşte sizlere Prof. Dr. Osman Müftüoğlu’nun star tv’de izleyicilere açıkladığı bitkisel formül kürünün yapılışı:

Beyazlayan saçlar için doğal formül

* 30 gram havuç tohumu yağı
* 20 gram ceviz yağı
* 10 gram ısırgan tohumu yağı
* 10 gram çörekotu yağı

Saç Beyazlaması Kürünün Hazırlanışı ve Yapılışı: Yukarıda sayılan malzemeler bir güzel karılacak ve bu karışım saç diplerine , saç köküne nüfuz edecek biçimde masaj ile uygulanacak. Uygulamadan sonra saçın doğal şampuan ile yıkanması etkisini güçlendirecektir.

Saçlar neden beyazlaşır?

Saç tellerinin içerisi melanin adı verilen bir tür biolojik boya maddesinden oluşmaktadır. Melanin aslında pigment adını verdiğimiz boya tüpleri olup bu tüplerin içerisi boyalı sıvı dolu bir boşluktan ibarettir. Gençlik dönemlerinde melainn pigmentine renk veren bu renkli sıvı yoğun olarak salgılanmakta ve saça, kıllara, kaşımıza, kirpiklerimize renk vermektedir. Saç beyazlaması normalde yaşlanma ile birlikte kendisini gösteren melanin pigmenti sıvısındaki azalmalardan kaynaklanmaktadır. Bunun sonucunda saçlar yeteri kadar boyanamaz ve beyaz renge dönüşürler. Saç beyazlaması başladıktan sonra ortalama olarak 15-25 yılda tüm saçlarımız bembeyaz hale gelebilmektedir. Ancak aşağıda da sayacağımız bazı faktörler bu süreyi kısaltabilmekte ve saç beyazlaması sürecini hızlandırmaktadır.

Aslında her bir saç telinin rengi ya siyahtır (sarı, kırmızı, kumral vs.) ya da beyaz. Yani her bir saç teli yavaş yavaş grileşip beyazlanmaz. Ancak bu süreç içinde hepsi aynı anda beyazlanmadığından, beyazların sayısı arttıkça bütün saç gittikçe açılan gri renkte görülür. İşin ilginç tarafı boya hücreleri bazen üretime hız verirler. Gittikçe beyazlaşan saçlar geçici bir süre tekrar biraz koyulaşmış gibi görünebilirler.İnsanlar arasında bir şok veya aşırı gerilim geçiren birinin saçlarının bir gecede beyazlaştığı, bir süre sonra da tekrar eski rengine döndüğü söylenir. Hatta bazı tarihçiler Kraliçe Marie Antoinette’nin giyotine gideceği günün gecesinde saçlarının hepsinin bembeyaz olduğunu yazarlar.Saçların devamlı olarak uzadığı, belirli bir süre sonra dökülüp alttan yeni saç geldiği hatırlanacak olursa, mevcut saçın değil, ancak yeni gelecek saçın beyaz olabileceği, dolayısıyla saçların bir gecede beyazlaşmasının mümkün olmadığı görülüyor.

Saç beyazlaması 10 larca yıllık bir süreçte olabildiği gibi 1 aylık bir süre zarfında da açığa çıkabilmektedir. Bunn en önemli nedenleri ; tiroid bezi bozuklukları, şeker hastalığı gibi metabolizma hastalıkları ya da aşırı stres veya şok gibi durumlar olaiblmektedir. Bu gibi etkenlerin yardımıyla kişinin renkli saçları bu süreçte tamamen dökülebilir ve geriye sadece daha önceden beyazlaşmış saçlar kalabilir. Keza doğru bitkisel ve tıbbi tedaviler uygulanırsa bu durumun tam tersi de pekala mümkündür. Yani  beyazlamış saçların yerine de daha gür ve siyah saçlar da çıkabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver