Beyazıt Külliyesi Nedir Yapılışı, Ne Zaman Ve Kim Tarafından Yapılmıştır Hakkında Bilgi

Beyazıt Külliyesi Nedir Yapılışı, Ne Zaman Ve Kim Tarafından Yapılmıştır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Beyazıt Külliyesi Nedir, Beyazıt Külliyesi Ne Anlama Gelir, Beyazıt Külliyesi Ne Demektir, Beyazıt Külliyesi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Beyazıt Külliyesi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Beyazıt Külliyesi Anlamı

Beyazıt Külliyesi Nedir Yapılışı, Ne Zaman ve Kim Tarafından Yapılmıştır
Sultan II. Bayezit’in, Edirne’de yaptırdığı Beyazıt Camii ile buna bağlı medrese ve şifahaneden oluşan külliye. Külliye, 1484-1488 yıllarında Mimar Hayrettin tarafından yapıldı. Tümü 100 kadar kubbeyle kaplıdır. Caminin kubbesinin çapı 22,55 metredir, yanında küçük avlulu bir medrese ve biraz uzağında geniş avlulu bir şifahane vardır. Şifahanede akıl ve ruh hastaları tedavi görür, tedavi aracı olarak müzik, çiçekler, çeşitli av etleri ve ilâçlar kullanılırdı.

Konu ile ilgili aramalar: Beyazıt Külliyesi Nedir Beyazıt Külliyesi ödev ara Beyazıt Külliyesi kelime anlamı Beyazıt Külliyesi sözlükte ara Beyazıt Külliyesi ansiklopedi bilgi bankası ara Beyazıt Külliyesi ne demek Beyazıt Külliyesi neye denir

Beyazıt Külliyesi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver