Beyaz Sarı ve Gri açık renk kıl kökleri için en iyi lazer epilasyon yöntemi nedir Hakkında Bilgi

Aşağıda Beyaz Sarı ve Gri açık renk kıl kökleri için en iyi lazer epilasyon yöntemi nedir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Beyaz Sarı ve Gri açık renk kıl kökleri için en iyi lazer epilasyon yöntemi nedir

Beyaz Sarı ve açık renkteki Cilt ve Kıl Renginin Lazer Epilasyon açısından büyük bir önemi vardır. Normal koyu renk tüyler için kullanılan lazer epilasyon teknikleri ile açık ten ve tüy rengine sahip kişilerde etkili olacak lazer epilasyon teknolojileri birbirinden farklıdır.

Lazer epilasyonda kırmızı ışın kullanılır. Bu ışınlar koyu renkli kıl köklerinde ve kıl gövdelerinde tutulur. Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde daha etkilidir. Işık beyaz tende fazla kayba uğramadan koyu renk tüyler tarafından tutularak yüksek ısı oluşturur ve tahribat daha fazla olur. Dolayısı ile daha kısa sürede sonuç alınır. Kızıl ve sarışın insanlarda görülen kıl rengi daha açık olduğu için ışığın emilim miktarı daha azdır. Bu özellikteki kişilerin ışıklı epilasyondan netice alması zordur. Beyaz tüylerde ışık tutulmadığından ısı oluşmaz.

Bunlar renksiz tüyler olduğu için ışıklı epilasyonun her türü etkisiz kalır. Koyu renkli tenler lazer ışınlarını tutacağından ciltte yanıklar oluşur. Bu nedenle lazer uygulanacak cildin güneşten renginin koyulaşmaması gerekmektedir. Bronz ciltlere lazer uygulaması önerilmez. Lazer epilasyon sonrasında da bir süre ultraviole koruyucu kremler kullanılması, olası renk bozukluklarını önlemek için gereklidir. Lazer epilasyon uygulanacak kişilerin beta karoten içeren ilaçlar kullanması (Avitamini gibi), ya da karotenden zengin besinler (havuç, portakal gibi turuncu besinler) ile uzun süredir beslenmiş olmak lazer epilasyonun etkinliğini azaltabileceğinden bu tür ilaçlar ve besinler kesilmelidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver