Beyaz Dişlere Kavuşmak İçin Yapmanız Gerekenler

Dişlerimi beyazlatmak istiyorum ne yapmalıyım?

Diş beyazlatma yolları hakkında bilgi.

Sponsorlu Bağlantılar

Bembeyaz Dişlere Kavuşmak Hayal Değil!

Çoğu insan inci gibi parlayan dişlere sahip olmak ister. Sararmış dişler nedeni ile de birçok sorunla karşı karşıya kalır. Hem hoş olmayan bir görüntü, hem istenmeyen ağız kokusu hem de diğer hastalıklara davetiye çıkaran bakteriler….

Çoğu zaman gülmemek için kendini tutanlar da olur. Çünkü güldüğünde bu kendisinin bile hoşlanmadığı görüntü ortaya çıkacaktır. Bazen de gülerken ağzımızı kaparız, başka yönlere bakar güleriz.
Bütün bu sorunlardan kurtulmak dişerimize uygulayacağımız 1-2 doğal yöntemle aşılabilecek sorunlardır aslında. Sizler için bu konuyu araştırdık. Evinizde rahatlıkla uygulayabileceğiniz diş beyazlatma yöntemleri:
Diş beyazlatmada neredeyse herkesin bildiği bir yöntem olan karbonatı bilmiyorsanız öncelikle bunu denemenizi tavsiye ederiz. Karbonat ayrıca ağızda birçok bakteriyi de yok ederek diş çürümelerini de engeller.
Bunun yanında karbonat ve öğütülmüş adaçayı ile elde edeceğiniz karışımla dişlerinizi fırçalarsanız hem bembeyaz dişlere sahip olur hem de dişlerinizin daha parlak görünmesini sağlarsınız.

Bir başka yöntem ise çilek tedavisidir. Çilek diş beyazlatmada çok işe yarayan bir meyvedir. Olgun bir çileği ezip diş fırçanıza sürerek dişlerinizi fırçalarsanız çileğin beyazlatıcı etkisini görmüş olursunuz.

Bunlara ek olarak karbonat ve limon suyunun karışımı da diş beyazlatmada etkilidir. 1 çay kaşığı karbonat yeteri kadar limon suyu ile ıslatılıp bu karışımla dişler fırçalanırsa dişlerde beyazlamaya neden olur. Ancak bu yöntem biraz acı verdiği için diğer iki yöntemi denemenizi tavsiye ederiz.

Dişlerimizi asıl sarartanın düzenli fırçalamamak ve çay, kahve, sigara tüketimimizin olduğunu da hatırlatmak isteriz. Bu alışkanlıklardan vazgeçerseniz ve düzenli fırçalama alışkanlığı edinirseniz uzun yıllar sağlıklı ve bembeyaz dişlere sahip olursunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver