Betoniyer Nedir Hakkında Bilgi

Betoniyer Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Betoniyer Nedir, Betoniyer Ne Anlama Gelir, Betoniyer Ne Demektir, Betoniyer Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Betoniyer ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Betoniyer Anlamı

Kum, çakıl, çimento ve suyu karıştırarak beton durumuna getiren makine. Eskiden beton, kuru maddelerin karışımı hep birlikte bir sandığa atılarak yapılırdı. Pahalı olan bu yöntemin yerini öğütücü karıştırıcılar almış, sonra modern döner betonyerler kullanılmaya başlanmıştır. Bu makine, içine betonu oluşturan karışımın koyulduğu bir kazan ve bunu döndüren bir motordan oluşmuştur. Betonyer yada betoniyer diye adlandırılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Betoniyer Nedir Betoniyer ödev ara Betoniyer kelime anlamı Betoniyer sözlükte ara Betoniyer ansiklopedi bilgi bankası ara Betoniyer ne demek Betoniyer neye denir

Betoniyer ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver