Beton Nedir, Beton Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır Hakkında Bilgi

Beton Nedir, Beton Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Beton Nedir, Beton Ne Anlama Gelir, Beton Ne Demektir, Beton Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Beton ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Beton Anlamı

Beton Nedir, Beton Ne İşe Yarar Nerelerde Kullanılır
Çimento, kum ve çakılın uygun oranda suyla karıştırılmasıyla elde edilen bir karışım. Başlangıçta sulu olan beton, sertleşip katılaşarak taş benzeri bir kütle görünümü alır. Romalılarca ilkel biçimde kullanılan beton, tuğla kırıntısı ve lav taşı karışımından oluşmaktaydı.

Portland çimentosunun ucuz ve düzenli olarak yapılması, betonun kullanımını yaygınlaştırdı. Betonun iyi oluşu, yoğunluğuyla ilgilidir ve yapımındaki homojenliğe bağlıdır. Bu yüzden çimento ve karma suyu oranı iyi ayarlanmalı, karışımında gerekli özen gösterilmelidir. TS 500 betonları kullanım amaçlarına göre üç sınıfa ayırmaktadır: 1. İyi beton, 2. Normal beton, 3. Düşük beton. Üçüncü sınıf beton, betonarme yapılarda kullanılmaz. Ancak, donatı oranı çok düşük olan kimi istinat duvarı ve temellerde kullanılmasına izin verilir.

Konu ile ilgili aramalar: Beton Nedir Beton ödev ara Beton kelime anlamı Beton sözlükte ara Beton ansiklopedi bilgi bankası ara Beton ne demek Beton neye denir

Beton ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver