Berilyum Nedir Hakkında Bilgi

Berilyum Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Berilyum Nedir, Berilyum Ne Anlama Gelir, Berilyum Ne Demektir, Berilyum Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Berilyum ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Berilyum Anlamı

Periyodik cetvelin 2A grubunun ilk elementi. Gri renkli bir toprak alkali metaldir. Doğada daha çok beril (Al2 [Be3 (SiO3)]) filizi bulunur. Çok sert ve hafiftir. Isıyı iyi soğurur. Nükleer reaktörlerde nötronları yavaşlatmakta ve x ışınlı tüplerin gözlem pencerelerinde kullanılır. Bakırlı alaşımları, korozyona ve malzeme yorulmasına karşı dayanıklıdır. Bileşikleri zehirlidir. Berilyum oksit (BeO), seramik ve elektronik sanayiinde kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Berilyum Nedir Berilyum ödev ara Berilyum kelime anlamı Berilyum sözlükte ara Berilyum ansiklopedi bilgi bankası ara Berilyum ne demek Berilyum neye denir

Berilyum ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver