Bepanten Ampül, Bepanten Ampül Cilt, Bepanten Ampül Faydaları

bepanten ampül hakkında, bepanten ampül ile saç bakımı, bepanten ampül kullanımı, bepanten ampül nasıl kullanılır

Bepanten ampul nedir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Saç bakımında, bademcik ameliyatından sonra, deride meydana gelen yarar yanık gibi sorunların tedavisinde kullanılan bir ürün olan Bepanten ampul, daha birçok sorunun tedavisi için kullanılmaktadır. Bu zamana kadar çeşitli sorunların tedavisi için tercih edilen ve olumlu etki göstermesi nedeniyle aranan bir ürün olan Bepanten ampul faydaları ve kullanımı hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz. Kulaktan dolma bilgilerle ürün hakkında yanlış düşüncelere kapılmamanız ve etkisini görmek için doğru bir şekilde kullanmanız son derece önemlidir.

 

2 ml’ lik 5 ampul içeren ambalajlarda satışa sunulan bu ürünü, eczanelerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Ayrıca aynı ürünü merhem olarak da bulabilirsiniz. Deri üzerinde kullanılacaksa merhem olanını tercih etmelisiniz.

 

Bepanten ampul faydaları

 

 • Bepanten ampul; barsak atonisi, enterit, kolit, solunum yollarının iltihaplı (akut ve kronik farenjit, larenjit, trakeit, bronşit gibi), akroparesteziler gibi iç hastalıklara,
 • Saç gelişimine,
 • Bademcik ameliyatlarının ardından larenjit, farenjit, trakeit, bronşite,
 • Bacak ülserlerine,
 • Diş çekiminden sonraki yaralar, stomatit, aftlar, protez vurmalarına iyi gelmektedir.
 • Merhem olarak ise deri üzerindeki yara, yanık, sıyrık, pişik, deri kuruluğu, tahriş gibi cilt üzerinde meydana gelen sorunları iyileştirmede kullanılır. Ayrıca emziren annelerin meme çatlamalarına da iyi gelmektedir.
 •  

  Bepanten ampul kullanımı

   

  Günde 1 adet yada haftada birkaç defa kullanılmalıdır. Bepanten krem ise yüz için kullanılacaksa her gün gece yatmadan önce cilde sürülmelidir. Cilt sorunlarının (yara,yanık vs) tedavisi için sorun geçene kadar kullanılabilir.

  Sponsorlu Bağlantılar

  Cevap Ver