benzinsi çlışan Formula AE benzinsiz otomobil Formula Formula AE

Etiketler: AE, araba, güneş enerjili araba

Havayla Çalışan Otomobil Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Havayla Çalışan Otomobil

Bu otomobil benzine ihtiyaç duymuyor doğa dostu Formula AE güneş enerjisi ve rüzgar ile çalışıyor. Tam bir doğa dostu olan Formula AE sadece 4 saniye içerisinde 60km hıza da ulaşabiliyor. Yeterince kirlenen doğa için artık tüm firmalar kendilerine bu tür temiz yakıt harcayan otomobillere yöneldiler.

Otomotiv sektörü yeniliklere doymuyor. Hibrid motorlu araçlardan sonra yine bir ilke imza atılarak saatte 155 km/h hıza ulaşabilen rüzgar gücü ile çalışan ‘‘Süper Otomobil”in üretim çalışmaları sürüyor.

Otomotiv sektöründe dengeleri altüst edecek aracın adı Formula AE olarka belirlendi. Yeni araç hareket etmek için güneş enerjisi pili kullanıyor. İlk hareketten sonra ise hava akımlarından faydalanarak hareketine devam ediyor.

Çok kısa bir süre içerisinde (4 saniyede) 60 km/h hıza ulaşan aracın satış fiyatı ise 130 bin Euro olması planlanıyor.
Hava girişi için 4 noktası bulunan araç, bu kanallar sayesinde havayı kullanarak hızlanıyor. Hava giriş kanallarının ikisi aracın önünde diğer ikisi ise yanlarında bulunuyor.

Hava akımı sayesinde araç yüzde 20 ile 25 arasında hız kazanıyor.
Rüzgardan kazanılan ekstra enerji ise “ultra-capacitor” denilen yerde depolanıyor ve güneş pilinin boşalmasına yakın devreye giriyor.
Kağıt inceliğindeki güneş panelleri 1,5 saatte güneş pilini şarj edebiliyor.Tam dolu bir pille 200 milden daha fazla seyahat edilebiliyor. Aracın prototipinin Ağustos ayında tamamlanması

Son Aramalar: AE, araba, benzinsi çlışan Formula AE, benzinsiz otomobil, Formula, Formula AE, güneş enerjili araba, güneş enerjisi ile çalışan Formula AE, rüzgar ile çalışan araba, rüzgar ile çalışan otomobil

araç hava paneli, hava ile çalışan araç satışı, havayla çalışan araba nasıl uretılır, havayla çalışan teknolojik aletler, insan güzü ile çalışam araba nasıl yapılır, otomobil hava kanallarının, su ile çalısan araba ve özellikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver