Ben Aldırma, Ben Aldırma Ameliyatı Hakkında, Ben Aldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır

ben aldırma ameliyatı nasıldır, ben aldırma işlemi, ben aldırma operasyonu, ben aldırma uygulaması

Ben aldırma ameliyatı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Nevüs yani halk arasında ben çıkartma ameliyatı hem estetik hem de sağlık açısından olumsuzluk yaratan benleri temizlemek amacıyla uygulanan cerrahi bir operasyondur. Benlerin sayıca fazla olup boyutlarının da büyük olması cilt kanseri riski taşıdığını söyleyen uzmanlar, bu tür benlerin ben aldırma ameliyatı ile ortadan kaldırılmasını önermekteler. İnsan vücudunun her yerinde ortaya çıkan benlerin sayıları ve büyüklükleri bireyler tarafından iyi gözlenmelidir.

Bireyler estetik açıdan rahatsızlık duydukları ve ilk bakışta göze batan bir noktada ortaya çıkan benlerini aldırmak isterler. Gözle görünen ve hoş bir görüntü oluşturmayan bu benler insan psikolojisini bozmaktadır. Bu tür benle genellikle iyi huyludur ancak kötü huylu olanları da vardır.

Ben aldırma ameliyatı öncesi bu benlerin iyi mi yoksa kötü huylu mu oldukları araştırılır ve kötü huylu ben tespit edildiğinde ileride bir sorun yaratmaması için operasyon öncesinde bazı önlemler alınır. Kötü huylu ben aldırma ameliyatı uzman hekimler tarafından hijyen bir ortamda ameliyathane şartlarında yapılmalıdır.

Ben aldırma ameliyatı nasıl yapılır?

Alınması istenen benin etrafında, ben çapının iki katı büyüklüğünde bir kesi açılarak, benin tüm katmanları ve kökleri özenle temizlenir. Ameliyat sonrasında hastaların en merak ettikleri şey ise alınan benin yerinde bir iz kalıp kalmamasıdır. Ancak ben aldırma ameliyatı esnasında kesi yapıldığı için iz kalır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver