Bellek Nedir Hakkında Bilgi

Bellek Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bellek Nedir, Bellek Ne Anlama Gelir, Bellek Ne Demektir, Bellek Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bellek ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bellek Anlamı

Öğrenilmiş, görülmüş ya da baştan geçmiş şeyleri zihinde tutma yetisi, hafıza. Bellek, insan beyninin deneylerle edindiği bilgi ve izlenimleri saptayarak biriktirme ve gereğinde bu birikimlerden yararlanma yetisi olarak da tanımlanabilir.

Belleme ve öğrenme bazı kimyasal değişimler sonucu gerçekleşmektedir. Beyin sarsıntısı ya da incinmesi, frengi, vücutta sık sık beliren ve ateşin yükselmesine yol açan hastalıklar, vitamin eksiklikleri, yorgunluk ve alkolün aşırı kullanılması sonucu beynin çalışması durağanlaşır, bellek zayıflaması ve unutkanlık belirir.

Kimi kişilerin gördüklerini bellemeleri çok kolay olur. Bunlara görsel tip denir. Bu olay çocuklarda yaygın olduğu hâlde yaşlılarda daha zayıftır. Belleğin en önemli yardımcıları çağrışım ve dikkattir.

Teknoloji dünyasında da bellek bazı bilgileri hafızasında tutan elektronik parçalara denilmektedir. Bilgisayar teknolojisindeki ram (hafıza, bellek) buna bir örnektir.

Konu ile ilgili aramalar: Bellek Nedir Bellek ödev ara Bellek kelime anlamı Bellek sözlükte ara Bellek ansiklopedi bilgi bankası ara Bellek ne demek Bellek neye denir

Bellek ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver