Bel Fıtığı Belirtiler, Bel Fıtığı Hastalığın Belirtileri, Bel Fıtığı Nasıl Anlaşılır

bel fıtığı nasıl başlar, bel fıtığı nasıl belli olur, bel fıtığının belirtileri, bel fıtığının belirtisi

Bel fıtığı belirtileri nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Dünyada gittikçe artan bir sorun olan bel fıtığı, her zaman kendini alenen gösteren sorunlar arasında yer alırken, görülme nedenleri arasında da bilinçsiz davranışlar ve ağır yük kaldırma girişimleri gibi etkenler yer almaktadır. Yaradılışımızdan beri karşılaştığımız sorunlar arasında yer alan bel fıtığı insanlıkla birlikte büyümektedir. Tarihimiz kadar geçmişi olan bu hastalık çığır açan tıp yöntemleri ile doğru bir şekilde teşhis edilip, tedavi edilmektedir. Ancak teşhiste en önemli unsur hastanın şikayetlendiği sorunlar yani bel fıtığının belirtileridir.

 

Bel fıtığının belirtileri

 

Bel fıtığının en önemli belirtisi bel ve bacak ağrılarıdır. Bazı hastalarda bu sorun aynı anda görülse de bazılarında da sadece biri meydana gelmektedir. Bel fıtığına işaret olan bu sorunlar hastalarda topallamaya yol açar. Ayrıca hareket kısıtlılığı meydana gelir.

Bel ve bacak ağrılarının yanı sıra bel fıtığı belirtileri arasında bacaklarda uyuşma, karıncalanma, ileri ki evrelerde güç kaybı hatta incelme sorunları ortaya çıkar. Hastaların çoğunda cinsel fonksiyonlarda bu durumdan olumsuz etkilenir.

İdrar ve büyük abdest tutamama ve duyu kaybı sorunları meydana gelir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver