Bel Fıtığı, Bel Fıtığı Neden Kaynaklanır, Bel Fıtığı Neden Oluşur

Bel fıtığının neden olur, bel fıtığının nedeni, Bel fıtığının nedenleri, Bel fıtığının nedenleri nelerdir

Bel fıtığının sebepleri

Gerek çalışma koşulları, gerekse de hareketsizlik gibi faktörlerin neticesinde husule gelen ve günümüzde en sık rastlanan sağlık sorunlarının başında yer alan bel fıtığı, giderek yaygınlaşana bir sorun olmaktadır. Bu sorunun önüne geçmek ve tedaviden başarılı sonuçlar elde etmek için bel fıtığının nedenleri iyice araştırılmalı ve sebebe yönelik tedavi metotları uygulanmalıdır. Bunun için bel fıtığının nedenleri hakkında sizleri bilgilendirmek istedik. Bel fıtığının neden ortaya çıktığını bilerek sorundan kurtulmanız daha çabuk olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bilinçli ve bilinçsiz yapılan bir çok hareket bel fıtığının görülmesinde rol oynayan faktörlerdir. Bel fıtığının en büyük nedeni ise ağır yük kaldırmaktır. Vücudunuzun taşıyabileceği ağırlıktan daha fazlasını yüklendiğiniz ve kendinizi zorladığınız zaman beliniz hasara uğrayabilir. Hatta bazı kişilerde hafif bir yük kaldırdığı anda bile bel fıtığının husule geldiği rastlanmış bir durumdur. Mesela yanlış eğilme pozisyonu ile yerdeki hafif bir şeyi kaldırmaya çalıştığınız zaman taşıdığınız yük vücudunuzu her yanı dağılmadığından, sadece bel bölgenizde toplandığından bel fıtığının ortaya çıkma riski vardır. Çünkü vücuda düzensiz yük dağılımı fıtık oluşumuna sebep olur.

Bel fıtığının bir başka sebebi ise disk beslenmesinde husule gelen bozulmalardır. Yaşın ilerlemesine bağlı olarak diskleri besleyen damarlar ve diskteki su miktarı azalacağından ve buna bağlı yeterince besin almayacağından diskler küçülür. Disklerin küçülmesi ise iki omur arasındaki mesafede azalma meydana getirmesine sebep olur. Tüm bu sorunlar birde diskte fiziksel hareketlerden kaynaklanan bozulma ve hücre sayısında azalma sorunu meydana getirince bel fıtığı kaçınılmaz bir son olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver