Bel Fıtığı, Bel Fıtığı Masajı, Bel Fıtığı Masajının Faydaları

bel fıtığı tedavisi, bel ve boyun fıtığı, bel ve boyun fıtığı kesin çözüm, bel ve boyun fıtığı nasıl geçer

Bel ve boyun fıtığı masajı

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bel ve boyun fıtığı günümüzde en çok karşılaşılan sağlık problemleri arasındadır. Bel ve boyun fıtığı kişiye büyük rahatsızlık vermektedir. Şiddetli bir ağrı ve uyuşma ile kendini gösteren bel ve boyun fıtığı masaj ile tedavi edilebilir.

 

Boyun bölgesinde 7, bel bölgesinde ise 5 omur bulunur. Omurların arasında disk adı verilen kıkırdak bir yapı bulunur. Bu kıkırdak yapı 2 kısımdan oluşur. Dış kısmında sert, iç kısmında ise yumuşak bir tabaka vardır. Yumuşak tabakanın baskı altında kalması, zorlanması veya ezilmesi bu tabakanın yanlara doğru taşmasına neden olur. Taşan tabaka arka kısımdaki sert tabakayı yırtarak sinirlere baskı uygular. Bu nedenle boyun ve bel sinirleri etkilenerek fıtık meydana gelir.

Bel ve boyun fıtığı tedavisi için masaj uygulanır. Ama bu masaj vücudun rahatlamasını sağlamak için yapılan masajlara hiç benzemez. Normal yapılan masajda kasların gevşemesi sağlanırken , bel ve boyun fıtığı masajında direk sinirler hedef alınır. Yaklaşık 10 seanslık bir masaj uygulanır. Bu masaj uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.  3 bölümden oluşan bel ve boyun fıtığı masajı ile fıtık sorunu tamamen ortadan kalkar.

1. bölüm: Baskı altında kalan sinirler kasılarak ağrı ve uyuşmaya neden olur. Bu sorunda fıtık oluşumunun nedenidir. Bel fıtığı ve boyun fıtığı masajının ilk bölümünde bu sinirler gevşetilmeye çalışılır. Bel ve boyun fıtığının daha ilk bölümünde ağrılarınızdan bir nebze kurtulmuş olacaksınız.

2. bölüm: Birinci bölümde gevşetilen sinirler ikinci bölümde biraz daha gevşetilerek uzaması sağlanır. Sinirler normalinden biraz daha uzatılarak büyük bir rahatlama sağlanır.

3. bölüm: İkinci bölümde uzatılan sinirlerin bu aşamada kuvvetlendirilmesi sağlanır. Baskı sonucu yanlara doğru taşan diskler bu aşamada normal durumlarına getirilir. Bu evreden sonra artık fıtık tamamen geçmiş olur.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver