Behçet Hastalığı Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi Hakkında Bilgi

Behçet Hastalığı Nedir Nedenleri, Belirtileri Ve Tedavi Yöntemi

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Behçet Hastalığı Nedir, Behçet Hastalığı Ne Anlama Gelir, Behçet Hastalığı Ne Demektir, Behçet Hastalığı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Behçet Hastalığı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Behçet Hastalığı Anlamı

Behçet Hastalığı Nedir Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemi
1937′de ilk kez Türk hekim Ord. Prof. Hulusi Behçet tarafından tanımlanarak 1947′de onun adıyla tıp literatürüne geçmiş hastalık. Ağız ve üreme organları çevresinde yaralar, gözlerde iltihaplanma gibi belirtilerle kendini gösterir. Süreğen ve zaman zaman depreşen bir hastalıktır. Mukoza üzerindeki yaralardan başka, deri döküntüleri, eklemlerde ve toplardamarlarda iltihaplanmalar, sinir ve sindirim sistemi bozuklukları ve yüksek ateş, hastalığın depreştiği dönemlerde ortaya çıkan belirtilerdir. En çok Akdeniz ülkeleri ile Japonya’da görülen Behçet hastalığının bir virüsten ileri geldiği düşünüldüyse de, nedeni kesin olarak bilinmemekte, tedavisi için genel olarak bağışıklık sistemini kuvvetlendirici ve vücuttaki iltihaplanmayı durdurucu ilâçlar kullanılmaktadır. Hastalık, sinir ve sindirim sisteminde yoğunlaştığı zaman yapılan tedavide başarı kaydedilememekte ve hasta yaşamını kaybetmektedir.

Konu ile ilgili aramalar: Behçet Hastalığı Nedir Behçet Hastalığı ödev ara Behçet Hastalığı kelime anlamı Behçet Hastalığı sözlükte ara Behçet Hastalığı ansiklopedi bilgi bankası ara Behçet Hastalığı ne demek Behçet Hastalığı neye denir

Behçet Hastalığı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver