Bedir Savaşı Nedir Nedenleri, Sonuçları Ve Kimler Arasında Yapılmıştır? Hakkında Bilgi

Bedir Savaşı Nedir Nedenleri, Sonuçları Ve Kimler Arasında Yapılmıştır?

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Bedir Savaşı Nedir, Bedir Savaşı Ne Anlama Gelir, Bedir Savaşı Ne Demektir, Bedir Savaşı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Bedir Savaşı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Bedir Savaşı Anlamı

Bedir Savaşı Nedir Nedenleri, Sonuçları ve Kimler Arasında Yapılmıştır?
İslâm dininin kurucusu Muhammet’in Müslüman olmayan Mekkeliler ile yaptığı savaş (624). Bedir kasabası, Mekke-Medine yolu üzerinde, göçebe Arapların kulübelerinden oluşan, küçük bir yerleşim yeriydi. Muhammet, Müslümanları sürekli baskı altında tutan Mekkelilerin bin develik bir kervanının buradan geçeceğini öğrendi, üzerlerine bir baskın yapmayı tasarladı. 300 kişilik bir orduyla Bedir Vadisi’ne geldi. Durumu öğrenen Mekkeliler, yollarını değiştirdiler ve bin kişilik bir orduyla Muhammet’in karşısına çıktılar. İki ordu, hicretin ikinci yılı ramazan ayı ortalarında (14. 3. 624) karşılaştı. Müslümanlar, Muhammet’in yüreklendirmesi ve iyi yönetimiyle Mekkelileri yendiler. Savaşta Müslümanların 14 ölü vermesine karşılık, Mekkeliler 70 ölü ve birçok tutsak verdiler. Bedir Savaşı, Müslümanları Mekkelilere karşı ezik durumdan kurtardığı gibi, yeni dinin yayılmasında büyük etken oldu.

Konu ile ilgili aramalar: Bedir Savaşı Nedir Bedir Savaşı ödev ara Bedir Savaşı kelime anlamı Bedir Savaşı sözlükte ara Bedir Savaşı ansiklopedi bilgi bankası ara Bedir Savaşı ne demek Bedir Savaşı neye denir

Bedir Savaşı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver