Bedelli Askerlik Şartları Nelerdir?

Etiketler:2011 bedelli askerlik şartlarıaskeraskerlikbedellibedelli askerlik başvuru koşullarıbedelli askerlik kaç doğumlular 2011bedelli askerlik yaş sınırı kaç 2011,dövizli askerlikşartları

Bedelli Askerlik Şartları Hakkında Bilgi 2012-2013

Sponsorlu Bağlantılar

Yıllardır çıktı çıkacak denilen “Bedelli Askerlik” bugün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ak Parti grup toplasında açıklandı.

Bedelli Askerlik İçin Ön Şartlar:

  • Arkerlik hizmetine başlamamış olmak.
  • 1982 ve öncesinde doğanlar.
  • 30.000 TL ücret ödemek.

Bedelli Askerlik için kanun yürürlüğe girmedi. Resmi gazetede yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecektir. Resmi gazetede yayınlandığı gün itibariyle 30 yaşından gün almışlar yararlanabilecektir.

Kanun Resmi Gazete’de yayınlanınca 30 bin TL’yi defaaten, yarısını başvuru tarihinde, yarısı da başvurudan 6 ay sonra ödeyerek bu hakkı kazanacaklar. Bedelli Askerlik hakkını kazanan yükümlüler önceki bedelli askerliklerde yapılan, 21 günlük temel askerlik eğitimine de tabi tutulmadan askerlik hizmetleri tamamlamış sayılacaklar.

DÖVİZLİ ASKERLİK

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarını ilgilendiren ‘Dövizli Askerlik’le ilgili değişikliklerde şöyle;

Yeni tasarıda dövizli askerlik için 38 yaş sınırı gözetilmeksiniz, 10 bin Avro ödeyenler 21 günlük askerlikten muaf tutulacak. Yaş sınırı yok.

Bedelli askerlikten elde edilecek gelir, şehit yakınlarına, gazilere, özürlülere, muhtaç erbaş ve er aileleri ile TSK’ya Jandarma Komutanlığı’na Sahil Komutanlığı’nın sosyal faaliyet ve finansmanına aktarılacak.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver