Bebeklere Gaz Yapan Besinler, Bebeklere Gaz Yapan Gıdalar, Bebeklere Gaz Yapan Meyveler

bebeklere gaz yapan yiyecekler, bebeklere ne gaz yapar, hangi yiyecekler bebeklere gaz yapar, ne yersem bebeğime gaz yapar

Bebeklere gaz yapan yiyecekler nelerdir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hayata yeni gözlerini açmış olan, beslenme ve diğer tüm konularda anneye gereksinim duyan dünya tatlısı masum bebeklerin son derece sıhhatli ve sorunsuz bir yaşam sürdürebilmeleri annelerine vabestedir. Anneler ise bebekleri için her zaman ellerinden gelenin en iyisini yapmaya gönülden istekli oldukları için, en çokta bebeklerinin sıkça rahatsızlık duydukları gaz sancısı için ne yapabileceklerini düşünmekteler. Uzmanların bu konudaki önerileri ise, yediklerine dikkat etmeleri yönündedir

 

Annenin gebelik döneminde almış olduğunuz gıdalar hem kendi sağlığını hem de bebeğin sağlığını yakından ilgilenir. Aynı durum gebelik sonrasında emziren anne içinde geçerlidir. Emziren annenin yemiş olduğu besinlerden annesini emen bebekte etkilenir. Doğum sonrası annenin beslenmesine çok dikkat etmesi ve bilhassa bebeklerine gaz yapacak olan gıdalardan uzak durması gerekir. Çünkü yeni doğan bir bebeğin ağlamasındaki en büyük neden, gaz sancılarıdır.

Bebekleri en çok zorlayan ve huzursuzluk veren sorun gaz sancıları olduğu için, emziren annelerin gaz yapan besinlerden uzak durmaları önerilir. Anne sütü ile beslenmeyen bebeklerde ise gaz sancısının ortaya çıkma ihtimali iki kattır. Bebeğinizi anne sütü ile değil mamayla besliyorsanız gaz yapan besinleri bebeklerinize yedirmemeye çok dikkat etmelisiniz.

 

Bebeklere gaz yapan yiyecekler

Emziren anneler kesinlikle kafeinli içeceklerden uzak durmamalılar. Çay, kahve ve kola gibi içecekleri bebeğinizi emzirirken tüketmemelisiniz. Fındık ve fıstık gibi kuruyemişleri tüketmenizde bebeğinize gaz sancısı yapacaktır, bilginize.
Annenin çikolata yemesi bebekte alerjik gaz sorununa yol açar. Ayrıca çikolata bebeğin kusmalarınıda arttırır.
Emziren anne inek sütü tüketmemelidir.
Katkı maddesi içeren yiyeceklerde bebekte gaz problemine neden olur. Sucuk, salam, sosis ve patates cipsi gibi yiyeceklerden uzak durun.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver