Bebeklerde Uykusuzluğun Zararları-Çocuklarda Az Uyku Kilo Aldırır mı Hakkında Bilgi

Aşağıda Bebeklerde Uykusuzluğun Zararları-Çocuklarda Az Uyku Kilo Aldırır mı ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde Uykusuzluğun Zararları-Çocuklarda Az Uyku Kilo Aldırır mı

Bebeklerde ve çocuklarda günlük olarak uykunun yeterli miktarda alınmaması neticesinde bu bebeklerin kilo alma eğilimine girdikleri ve obezite riskini diğer çocuklara nazaran daha fazla taşıdığını biliyor muydunuz. Aman siz siz olun bebeğinizi bolca uyutun. Uyuyan çocuk sağlıklı ve zayıf olur.

Uykusuzluk, çocuklarda obezite riskini artırıyor. “Obesity” adlı ABD dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, çocukların bir saat fazladan uyumasıyla obezite riski yüzde 9 azalıyor.

WASHINGTON – “John Hopkins” üniversitesi uzmanlarının çalışması, uyku süresiyle obezite riski arasında bağlantı bulunduğuna işaret ediyor.
Araştırma ekibinin başkanı Youfa Wang, “Bu konuda daha önce yapılan 17 araştırmayı kıyasladığımızda, uyku arttıkça riskin azaldığını gördük” dedi.Wang, en az uyuyan çocukların obez olma riskinin, yeterince uyuyan çocuklara oranla yüzde 92 arttığını tespit ettiklerini belirtti.5 yaşın altındaki çocukların günde 11, 5-10 yaş arasındakilerin 10, 10 yaşın üstündekilerin de 9 saat uyuması tavsiye ediliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver