Bebeklerde Mide Çıkışı Tıkanması, Erkek Bebeklerde Mide Çıkışı Tıkanması, Mide Çıkışı Tıkanıklığı

mide çıkışı tıkanıklığı ne demek, mide çıkışı tıkanıklığı nedir, Mide çıkışı tıkanması, mide çıkışı tıkanması hastalığı

Mide çıkışı tıkanması nedir?

Bilhassa dünyaya henüz gözlerini yeni açmış olan bebeklerde husule gelen ve günümüzde çok sık rastlanılmamasına rağmen önemli rahatsızlar arasında bulunan mide çıkışı tıkanmasının kesin sebebi ise henüz bilinmemektedir. Yeni doğan bebeklerde husule gelen bu sorunun kesin nedeni bilinmese de kalıtsal olduğu düşünülmektedir. Yeni doğan kız bebekler erkek bebeklere göre daha şanslıdır, çünkü bu hastalık ekseri erkek bebeklerde görülmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Mide çıkışı tıkanması

Görülme sıklığı 150 bebekten 1′indedir. Ancak bu olasılığa rağmen ne yazık ki mide çıkışı tıkanması sorunu ciddi bir rahatsızlık olduğundan bilhassa da bebeklerin beslenmesini etkiler. Çünkü mide çıkışı tıkanmasında bebekler yemiş oldukları tüm besinleri hemen geri kusar. Üstelik bu kusmalar kimi zaman kanlı bir şekilde de olmaktadır. Ebeveynleri oldukça endişelendiren bu sorun mide ile ince bağırsağın birleşme noktasında görülen bir tıkanıklıktır. Bu tıkanıklık besinlerin bağırsaklara gidip sindirilmesini engeller ve tüketilen besinler ağız yolu ile geri dışarı çıkar. Bu sorun bebeğin sürekli acıkmasına ve doyamamasına sebep olur. Gıdasız kalan bebeğin hem gelişimi etkilenir hem de aç olduğu için sürekli ağlar.

Mide çıkışı tıkanması sorunu acil tedavi edilmez ise bebeğin beslenmesi bozulacak, sıvı besin alamadığı için bünyesi zayıf düşecek, çeşitli hastalıklara yakalanma riski artacak, derisi buruşacak ve yaşlı bir insan cildi gibi cilde sahip olacaktır. bu sebeple mide çıkısı tıkanması hastalığı ne kadar erken dönemlerde fark edilip tedavi edilirse bebeğin sağlığı ve gelişimi için faydalı olur. Tedavide ise en etkili yöntem ameliyattır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver